Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
22/02/19 13:53 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 405 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Dünya Oyun Olimpiyatlarına katılmak için son fırsat

2 yıldır Türkiye’de de düzenlenen World Cyber Games (Dünya oyun olimpiyatları) finallerinde yarışacak oyuncular için son katılım şansı. Haftalardır devam eden eleme heyecanı İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da düzenlenecek son hafta turnuvaları ile son bulacak.

Samsung ana sponsorluğunda Siberlig tarafından düzenlenen World Cyber Games turnuvası için Türkiye genelinde 20 ilde yapılan elemeler bu hafta son buluyor. 29 İnternet kafede gerçekleşen turnuvalar sonucunda 250 finalist oyuncu belirlendi.

Counter Strike, Starcraft, Warcraft, Unreal Tournament, Fifa ve Need For Speed oyunlarında mücadele eden 3000’e yakın bilgisayar oyuncusu 16-20 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek finale kalmak için kıyasıya bir mücadele verdi. Bu hafta sona erecek olan elemelerden sonra, 480 finalist oyuncu arasından 11 kişi Türk Milli takımını oluşturacak ve ekim ayında San Fransisco’da gerçekleşecek büyük turnuvada ülkemizi temsil edecek.

WCG Organizatorü ve Türk Oyun Milli Takımı kaptanı Serhat Bekdemir turnuvalarla ilgili olarak “Türkiye’nin bilişim alanında ilerlemesi için farklı bir alanda mücadele ettiklerini ve siber oyunculuğun önümüzdeki yıllarda daha fazla gündemde olacağına inandıklarını söyledi.” Bu çalışmaların devamında en iyi oyuncuları bir çatı altına toplayarak Türkiye’nin ilk elektronik spor klübü olan C.E.S.K’in geçtiğimiz aylarda kurulduğunu hatırlatan Bekdemir, uluslararası arenada başarı kazanmak için ellerinden geleni yaptıklarını, bunların olumlu geri dönüşlerini de WCG 2004 Amerika finallerinde almayı istediklerini sözlerine ekledi.

World Cyber Games’e katılmak isteyen oyun severler www.worldcybergames.com.tr, www.siberlig.com adresinden ve 0212 236 41 51-52-53 no’lu telefonlardan bilgi alabilirler.


Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close