Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
20/02/19 12:07 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 349 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Battlefield 1942 Uçak Kullanma Taktikleri
Usta Battlefield 1942 pilotundan uçak kullanmanın püf noktaları.
20/04/2004 02:14 | Yazar: Blazen

Ben uçakta iken w, a , s, d ve ok tuşlarını, bombardıman için ise boşluk tuşunu kullandım. En iyisi budur bence.
Oyunda kullanabileceğiniz 3 tip uçak var.
1. Avcı uçakları (Bf109 , Yak 8 , Zero , Mustang)
2. Bombardıman uçakları (Stuka , Aichi-Val vb.)
3. Ağır bombardıman uçakları (B1, B17)
Ağır bombardıman uçağı olan B17’yi nerdeyse hiç kullanmayacaksınız. Bulursanız hep 2. tip uçaklara yönelin. Avcı uçaklarının kullanımı kolaydır çünkü manevra kabiliyetleri fazladır. Ama bombardıman işi çok daha dikkat ve titizlik ister. Stuka en güzel uçaklardan biridir. Bulursanız kaçırmayın derim, hele bir de arkaya binecek ikinci bir adam varsa çok iyi olur.Klasik kalkış için e ile uçağa binip w ile hızlanın. Uçağın ön tekerleri üzerine gelmesini bekleyin. Hemen kalkmayın önce biraz hız kazanın. Pistin sonuna doğru aşağı ok tuşuna basarak uçağı yavaşça havalandırın.
Kalkıştan sonra direkt olarak çok yükselmeyin, yavaş olun ; sonra hafifçe ulaşmak istediğiniz yere yönelin. Eğer ağır bir hava savunması beklemiyorsanız alçaktan uçabilirsiniz. Yaklaşık olarak 2 - 2.5 ev yüksekliğinden uçun mesela.Yere paralel gidin ve çok fazla hareket yapmayın. Eğer hedefin farklı yönde olduğunu görürseniz sakın ani dönüş yapmayın. Hem alçaktan uçarken çakılabilirsiniz, hem de ani dönüşte yavaşlayacağınız için kolay hedef olursunuz.
Hedefiniz belirdiğinde yavaşça a ve d tuşlarını kullanarak hedefi tam önünüze alın. Yeterince yaklaşın ve hedef ekranın altından çıkmadan bombaları atın. Tabii bu oran işi uçtuğunuz yüksekliğe bağlıdır. Burada heyecanlanmayın ve sakin olun. Alıştırma yaptıkça bu işi çok kolay yapabileceksiniz. Ayrıca saldırı yaparken gazı bırakmanız ve süzülerek ilerlemeniz de yararlı olabilir.
Bomba aracınızdan çıktıktan sonra hedefle çok ilgilenmeyin. Direkt önünüze bakın çünkü alçak uçuş hata affetmez. Malum paraşüt işi de olmuyor. Tavsiyem bombayı bırakıp bina, tepe, ağaç gibi doğal engellerin arkasına saklanmak.

Sonraki: Bombardıman Şekilleri »
Sayfalar: 1 2 3 4

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close