Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
21/01/19 15:26 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 284 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
X2 The Threat
Skati bizi ışınla... Bir dakika o uzay bu uzay değildi galiba...
04/07/2004 22:09 | Yazar: darktrpr, ProGamer

Uzay tüm insanlık tarihi boyunca insanlığın hayal gücünü zorlamış ve gizemini korumaya devam etmiştir. İnsanın bilinmeyene olan merakından olacak ki uzay ile ilgili yapılan film, dizi, kitap, oyun vs. her zaman aile dizilerinden ya da aşk filmlerinden daha fazla ilgi görmüştür. İşte bizi yine uzayın derinliklerine götüren bir başka oyun olan X2’de uzay gemisi pilotluğuna soyunuyoruz. X2 tür olarak uzay simülasyonu olarak geçse de yalnızca uzay simülasyonu deyip geçiştirmek son derece yanlış olur. Oyunda isterseniz tüccar olup ticaret yapabilir isterseniz korsan olup tüm galaksiye korku salabilirsiniz. X2 bu nedenle oldukça özgür hareket edebileceğiniz bir oyun.

Oyunu açtığımız zaman uzunca bir açılış demosunun ardından oyunun menüsüne ulaşabiliyoruz. Oyuna yeni başlayanlar için hazırlanmış olan "simulation" bölümünde oyun hakkındaki tüm temel bilgileri adım adım öğrenebiliyoruz. Tüm oyun kontrollerine hemen ısınmanızı sağlamasa bile en azından nerede ne yapmamız gerektiği konusunda fikir sahibi oluyoruz. Özellikle karışık olan gemi programlamalarını öğrenmek için simülasyonlar oldukça işe yarıyor.


Oyunda Start seçeneğini seçtikten sonra tekrar uzunca bir demo izliyoruz. İlk baştaki başarısız hırsızlık olayından sonra bizi hapishaneye transfer ederken dev bir askeri gemi gelip bizi özel olarak istiyor. Kısa bir süre boyunca askeri bir merkezde rehabililitasyona tabi tutulduktan sonra da biz daha ne oluyor demeden bize hemen bir gemi ve önemli şirketlerden birinde iş ayarlıyorlar. Hikayemiz ise tam olarak bu noktadan sonra başlıyor.

Oyunda kendimizi senaryonun akışına kaptırıp görevleri yerine getirebileceğimiz gibi canımızın istediği gibi de hareket etmemiz de mümkün. Mesela bir sonraki işimizi almadan önce patronumuza ben biraz kendi işlerime bakacağım diyerek uzayın derinliklerinde istediğimiz maceraya atılabiliyoruz. Zaten oyunun en keyif veren yanı kendi başımıza özgürce yapabildiğimiz şeyler oluyor. Ancak bunun için uzay seyahatinin tüm inceliklerini öğrenmemiz gerekiyor.

Sonraki: 2. sayfa »
Sayfalar: 1 2 3

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close