Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
22/02/19 15:06 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 369 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Call of Duty Multiplayer
Call of Duty'nin çok oyunculu türü hakkında merak ettikleriniz.
11/04/2004 12:46 | Yazar: JS

Infinity Ward’ın ortaya çıkardığı Call of Duty hepimize bu firmanın adını kısa zamanda duyurmaya yetti. Oyun çok uluslu oluşu (Amerika,Rusya,Almanya,İngiltere) gibi özellikleriyle, BattleField 1942, Counter Strike gibi popüler oyunlar arasında yerini aldı. Call of Duty tek oyunculu halinden farklı olarak çok oyunculu türünde Alman tarafında savaşma şansını bizlere sunmakta. Bu özellikle Almanların yanında olma şansını yakalayıp kar98 ( mavzer ) gibi bir çok Alman silahını da deneme şansı buluyoruz.

Oyun teknik olarak çağımızı yakalamış durumda. Grafiklerinin çok yumuşak ve etkileyici olması büyük bir artı. İlk bakışta modellerin birbirine benzediği düşünülebilir fakat yüz kaplamalarındaki farklılıklar bunu bir nebze de olsa değiştiriyor. Yıkık binalar, patlamış arabalar, hala yanmakta olan odunlar gibi çevre düzenlemelerinin oyunun güzel atmosferine etkisi büyük.


Ellerimizin ve silahların ayrıntılı modellemesi de güzel bir görüntü oluşturmuş. Ayrıca hemen her silahın nişan alma (gez-göz-arpacık) özelliğinin olması da çok güzel bir ayrıntı. Oyundaki bir diğer artı ise mermilerin mesafe / hız parametresine sokulması olmuş. Böylelikle oyuna bir başka boyut kazandırılarak oyuncuların biraz daha çaba sarf etmesi sağlanmış. Gez göz arpacık olayı ile crosshair’in dışına çıkma olanağımız da eklenmiş oyuna. Hem görüntü hem de kullanılabilirlik açısından oyunun en önemli ayrıntılarından biri olarak görmemiz mümkün.

Oyun Türleri
Deathmatch
Herkesin bireysel savaştığı,daha çok takım oyunu üstüne kurulmuş bir oyunda pek de zevkli olmayan bir bölüm.

Behind Enemy Lines (Düşman hattının gerisinde)
 • Az sayıdaki müttefik kuvvetleri (allies), düşman hattının gerisinde sayıca üstün olan Alman askerleri (axis) tarafından kuşatılmıştır.
 • Müttefikler düşman hattının gerisinde ne kadar çok sağ kalır ve bu süre içinde ne kadar çok Alman askeri öldürürse o kadar çok puan kazanır.
 • Herhangi bir Alman askerinin görevi ise müttefik askerlerini öldürmektir. Müttefik askerleri, Alman askerlerinin pusulasında “?” olarak gözükmektedir (Diğer bir deyişle, bulundukları yer Alman askerleri tarafından bilinmektedir!)
 • Bir Alman askeri, herhangi bir müttefik askerini vurursa, vurduğu kişinin yerine geçer (yani müttefik askeri olur) ve bu seferde sağ kalmaya uğraşıp, mümkün olduğunca fazla Alman askeri öldürerek puan kazanmaya çalışır.
 • Müttefik askeri olarak sağ kalınan her 10 saniye oyuncuya 1 puan kazandırır. Yapılan her frag, gerek müttefik gerekse Alman askerleri için 1 puan değerindedir.

 • Sonraki: Oyun Türleri »
  Sayfalar: 1 2 3

  Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
  Google+
  close