Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
20/02/19 11:08 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 501 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Battlefield Vietnam
Battlefiled'ın en son genişleme paketi olan Vietnam hakkında izlenimlerimiz
20/04/2004 02:16 | Yazar: grniminx

Yeni oyun motoru ve eklentileriyle dört gözle beklediğimiz Battlefield Vietnam elimize ulaşır ulaşmaz gördüğümüz yenilikleri sizinle paylaşmak istedik.

Oyunu çalıştırdığımızda ilk ekranda Battlefield 1942’den alıştığımız sıralama daraltılarak kategorilerin içine sıkıştırıldığını görüyoruz. Çok oyunculu (Multiplayer) kısmı içine lokal server açabilmek için “create game” seçeneği eklenerek istediğiniz modda hızlıca oyun açabilme imkanı sağlanmış. İlk göze çarpan yenilik “capture the flag” (CTF) modunun çıkarılıp, “evolution” ve “custom combat” oyun türlerinin eklenmiş olması.

Tek oyunculu (Single player) kısmında ise “instant battle” seçeneği ile botlara karşı oynamak mümkün, botların yapay zekası da oldukça iyileştirilmiş. Toplu hareket etme, pozisyon alma ve komutlara tepki verme özelikleri geliştirilerek single player modu da sıkılmadan oynanabilecek seviyeye getirilmiş.


Ayarlar (Options) kısmında ise; profiller bölümüne “expanded radio commands” sekmesi eklenmiş, bu sekmeyi seçmezseniz bütün çağrıları fonksiyon tuşlarında görebilir, peş peşe basmak suretiyle aynı tuşa atanmış çağrıları yapabilirsiniz. Seçtiğiniz takdirde ise sadece 6 tane çağrıyı görebiliyorsunuz. Bununla birlikte bindiğiniz araca göre çağrılarınız değişiyor. Ayrıca BF Vietnam’da “auto reload weapon” da isteğe göre ayarlanabiliyor.

Kontroller (Controls) Battlefield 1942’de olduğu gibi dört ana gruba ayrılmış. Burada yenilik olarak “common” sekmesine “Show 3D Map” (3 boyutlu harita gösterme) eklenmiş. Böylece harita içinde bayrakların nerede ve ne kadar uzakta bulunduğunu rahatlıkla görebiliyorsunuz. “Show music list” için de bir tuş belirlenmiş ve araç kullanırken müzik dinleme imkanına sahipsiniz.

Sound kısmında oldukça fazla yenilik görülmekte. Creative Labs EAX , EAX 2 ve EAX 3 desteğiyle birlikte hoparlör ayarları da yapılabiliyor.


Her harita için yükleme müziği faklılaştırılmış. Bununla birlikte “in game menu”de sınıflar dörde ayrılmış, her sınıfın farklı teçhizatı olmakla birlikte seçilen silaha (Weapons) göre de ayrı bir alt kategori yaratılmış. Silah grubu oldukça detaylandırılmış ve ayrılmış, örneğin engineer için M14, TNT, oksijen kaynağı ve tamir teçhizatı ayrı grupta, havan topu ve mayınlar ise ayrı gruplara yerleştirilmiş. Ayrıca her haritanın özelliğine göre silahlar değişiyor. Sıhhiye (Medic) sınıfı kaldırılarak piyadenin teçhizat paketine eklenmiş. Seçtiğiniz karakterin vücut ve kafa bölgesini ise istediğiniz modellerden birini seçerek kendiniz yaratabiliyorsunuz.

Sonraki: 2. sayfa »
Sayfalar: 1 2

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close