Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
20/02/19 12:02 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 347 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Battlefield 1942 İnce Ayarlarına Giriş 2
Adım adım kurulum
Battlefield 1942'yi daha hızlı ve sorunsuz oynayabilmeniz, daha yüksek performans için ihtiyaç duyduklarınız.
22/12/2003 12:41 | Yazar: [ihtyr]Namessar
Doğru kurulum
Battlefield’de problemler ya da oyun deneyiminde garipliklerle karşılaşıyorsanız herhangi bir ince ayara girişmeden önce temiz, yeni bir kurulum yapmak iyi bir fikirdir.

 • Eğer BF1942'yi tekrar install edecekseniz önce Control Panel>Add/Remove programs (Denetim Masası > Program Ekle Kaldır) dan oyunu tamamen kaldırın. Ardından netten bulabileceğiniz regcleaner ile windows registry den oyunun kaydını tamamen silin. Bilgisayarı tekrar başlatın ve ardından oyunu tekrar kurun.
 • Önemli bir püf noktası eğer sisteminiz overclocklı ise BF1942 yi overclocklı bir pc de kurmamanız gerektiğini bilmektir. Ya tümden kurulum aşaması için overclockı geri alın, ya da tamamıyla sistemin stabil olduğu bir seviyeye indirin.
 • Eğer önceden Battlefield 1942 Demo’yu kurmuşşanız öncelikle onu sistemden kaldırın. Program Ekle/Kaldır’dan demoyu kaldırdıktan sonra Windows Explorer'dan BF1942 Demo dizinine ulaşın ve bu dizini içindeki her şeyle silin.
 • Norton Antivirus ya da benzeri tüm arka planda çalışan antivirus tarama programlarını kapatın. Bu programlar kurulum sırasında sorun çıkarabilmeleri ile ünlüdürler ve oyun yapımcıları tarafından da kurulum öncesi ve oyun oynarken kapatılmaları tavsiye edilmektedir. Genel bir kural olarak kurulum sırasında arkada ne kadar az program çalışırsa başarılı bir kurulum şansınız o kadar artar.
 • Oyunu kurduktan sonra, hatta bir yamasını kurduktan sonra bile, disk birleştirme işlemi (defrag) şiddetle tavsiye edilir. Her ne kadar uzun sürebilen bir işlem de olsa akıcı bir oyun için şarttır.

  Resmi yamalar ve Blood (Kan) Yaması

  EA BF1942 için belli aralıklarla resmi yamalar yayınlamaktadır. Bu yamalar oyun içinde denge değişiklikleri, bug düzeltmeleri ve bilinen performans problemlerine çözümler içerir. Oyunun kurulumunun hemen ardından en son yama olan 1.5 full yamasını indirip kurmalısınız. İndirme işlemi tamamlanır tamamlanmaz tek yapmanız gereken henüz temiz kurulumu yapılmış oyun üzerine yamayı çift tıklayarak ve ekrandaki iletileri takip ederek kurmak. Resmi bir yamayı kurabilmeniz için oyun üzerinde no-cd gibi herhangi bir yama uygulamamış olmanız gerekmektedir. Full sürüm 1.5’i indirip kurduğunuzda daha önceki herhangi bir yamayı önceden kurmanız gerekli değildir.
  Yama ile daha önceden düzenlemiş olduğunuz .con uzantılı dosyalardaki değişiklikleri kaybedebilirsiniz. Yamanın ardından bütün eski düzenlemelerinizi yeni dosyalar üzerinde de yapın. Özellikle Videodefault.con dosyasındaki "renderer.allowAllRefreshRates 1" girdisini unutmayın.

  Blood (kan) Yaması

  Blood yaması diğer oyuncuları vurduğunuzda kan görmenizi sağlayan bir modifikasyondur. BF1942’de oyun içi gerçekçiliği düşürebilmek için çatışmalarda bu yama kullanılmazsa kan gözükmemektedir. Bu yamanın kurulumu oldukça kolay. Sadece yama dosyasını indirin, sıkıştırılmış dosyayı bir dizin içine açın ve ardından installer.exe’yi çalıştırın. Eğer yamadan memnun kalmazsanız ya da problem çıkarırsa kolayca uninstaller.exe dosyasını çalıştırarak yamayı kaldırabilirsiniz.


 • Sonraki: Oyun içi ayarlar »
  Sayfalar: 1 2 3

  Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
  Google+
  close