Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
20/02/19 11:38 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 421 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Battlefield 1942 İnce Ayarlarına Giriş
Battlefield 1942'yi daha hızlı ve sorunsuz oynayabilmeniz, daha yüksek performans için ihtiyaç duyduklarınız.
22/12/2003 12:25 | Yazar: [ihtyr]Namessar
Eğer savaş alanını size tüm genişliği, kalabalıklığı ve II. Dünya Savaşı’ nda yaşanan değişik çatışma türleri ile yaşatabilen bir oyun varsa, bu kesinlikle ancak Battlefield 1942 olabilir. Keskin nişancılıktan patlayıcı yerleştirmeye, ağır topçu ateşinden bir jip, uçak ya da tank sürmeye aradığınız hemen her şey bu oyunda mevcut.

Oyunda savaş sahneleri çok geniş bir alana yayılıyor. Yerde savaş tüm şiddeti ve kalabalıklığı ile devam ederken, aynı anda suda ve havada aksiyon sürüyor. İşte bu noktada oyunun kuvvetli Refractor 2 motoru devreye giriyor, sizi aksiyonun tam ortasında hissettiriyor. Çok geniş bir alan modelleniyor olmasına ve kalabalık savaşların dahi üstesinden gelebiliyor olmasına rağmen bu motorun bir bedeli var. Refractor 2 motoru oyunu kurduğunuz donanım üzerinde bir hayli seçici ve akıcı bir performans için kuvvetli bir sistem istiyor.

Bu kısımda bilinen problemlere kabaca değineceğiz. Önerilen sistem optimizasyonlarını yapabilmeniz için başka rehberlere başvurmanız ya da forumlarımızda kullanıcılara danışmanız gerekebilir.

Öncelikle yapılması gereken şey: sisteminizi optimize etmek. Forumlarda tartışılan, çözülemez gözüken onlarca problem aslında bakımsız bir sistemin beraberinde getirdiği problemlerdir. Sistem optimizasyonundan kastedilen sadece DirectX ve driver güncellemeleri ile sınırlı değil, donanımınızın düzenli bakımı, bios bilginiz, tüm temel ayarlarınızın maksimum stabiliteyi maksimum performans ile getirecek şekilde düzenlenmiş olması da bu tanıma dahil edilebilir.

Sorunların Çözümü

Sisteminiz gayet iyi fakat hala Battlefield 1942'de problem yaşıyorsunuz. Oyunun yüksek sistem gereksinimleri ve oyun motorunun bilinen donanım problemleri düşünüldüğünde bu aslında oldukça normal. Bu aşamada ilk yapmanız gereken en son yamaya sahip olduğunuza emin olmaktır. Sonraki sayfada bazı bilinen problemleri ve önerileri listeleyeceğiz.

Not: Bu rehber son resmi Battlefield 1942 yaması olan Versiyon 1.5e göre tekrar düzenlenmiştir. Eğer bu rehberde verilen bilgiler ve yöntemler sizin için çalışmıyorsa BF1942 versiyonunuzun 1.5 olup olmadığını kontrol edin.

Sonraki: Genel sistem problemleri »
Sayfalar: 1 2 3

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close