Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
20/02/19 10:45 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 584 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Battle Royale'in Yükselişi
Battle Royale'in Yükselişi
Battle Royale savaş modu, öldürme amacında olan ve oyun içinde hayatta kalabilen tek kişi olmayı hedefleyen oyun türü anlamına geliyor
22/02/2018 16:10 | Yazar: mag


Player Unknown's Battlegrounds olarak bilinen PubG oyununun oyun dünyasındaki etkisi oldukça önemli hale geldi. Erken erişim imkanı sağlanan bu oyun piyasaya sürülmesinin ardından dört milyondan fazla satış rakamına ulaşarak hatırı sayılır bir rekor kırdı. Daha sonra PC 1.0 versiyonu piyasaya sürülen bu oyun 20 milyon gibi bir satış hasılatı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
O zamandan beri ücretsiz olarak oynanan Fornite ve Warface gibi oyunlar da savaş oyunu çılgınlığını benimsedi. PubG'nin popülaritesinden hemen sonra Epic Studios oyunun Pve modu olan Save the World ile birlikte Fortnite'a da bir Pvp Battle Royale savaş modu ekledi. Bunun yanı sıra GTA Online ise Motor Wars adındaki oyununa yeni bir savaş modu ekleyerek güncelleme yayınladı. 2017 yılında süren bu Battle Royale modu etkisi 2018'deki oyun eğilimlerini de biçimlendirmeye devam ediyor. Techland oyun geliştiricisi Dying Light: Bad Blood adlı oyunda da bu etkiyi devam ettirmeyi ve hayatta kalma temalı oyunu oyunseverlerle buluşturmayı planlıyor.

Battle Royale savaş modu, öldürme amacında olan ve oyun içinde hayatta kalabilen tek kişi olmayı hedefleyen oyun türü anlamına geliyor. Battle Royale popülaritesini devam ettiren bir diğer oyun ise Counter Strike: Global Offensive. Oyun, Battle Royale versiyonu ile daha geniş bir kitleye seslenmeyi hedefliyor. Bu güncellemelerin ardından 2017 ve 2018 yıllarının oyun dünyasında Battle Royale yılı olduğunu söylemek hiç de abartılı olmaz. Battle Royale modunun bu kadar tercih edilir olması elbette ki oyun geliştiriciler arasında da bazı anlaşmazlıkların ve dava süreçlerinin yaşanmasına neden olabiliyor. Oyun dünyasının sürekli birbirinden etkilendiği düşünülürse ve bir oyun türünün sadece bir oyun geliştiriciye ait olamayacağı gerçeği kabullenilirse, oyun dünyasının gelişimi de daha sağlıklı bir şekilde ilerleyebilir.


Oyunseverler Battle Royale’in yeni modlarını merakla bekliyor

Oyunseverler açısından da tek bir türdeki oyunun sadece bir geliştirici tarafından yayınlanması gerçeği sıkıcı bir durumu beraberinde getirir. MOBA oyun türlerinde olduğu gibi Battle Royale modları da son iki senenin yeni çılgınlığı olmaya aday. Burada oyunseverler olarak oyun endüstrisini şekillendirmek ve tek bir oyun geliştiriciye bağlı kalmadan tüm oyunlarda yepyeni Battle Royale modları görmek hepimizin hakkı. 2018 yılında da çeşitli türlerde şekillendirilmiş ve bizi farklı deneyimlere sürükleyecek olan Battle Royale oyunları görmek için sabırsızlanıyoruz. Sizce 2018 yılında savaş oyunları çılgınlığı tüm hızıyla devam edecek mi? Yoksa bu modun yerini yepyeni bir tür ve oyun modu mu alacak?

İlgili makaleler:
Bitmeyen Efsane Minecraft
Türk Yapımı Oyunlar
Counter-Strike:Global Offensive'de Yeni Trendler
Fortnite Inceleme
PUBG İnceleme
GTA : San Andreas
Counter-Strike:Source CAL-O Başladı!
Steam Kurulum Rehberi
Counter-Strike Botlar Rehberi
Oyun: Battlefield 1942
Oyun: Star Wars: Battlefront

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close