Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
20/02/19 11:49 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 376 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Fifa ve Pes Karşılaştırması
Bir tarafta EA Games`in Fifa serisi, diğer tarafta Konami`nin PES serisi. Bir çok kişiye göre değişen en iyisi hangisi tartışmalarını, iki oyunu da inceleyerek derledik.


FIFA ve PES, oyunseverlerin en sevdikleri iki futbol oyunu olarak biliniyor. Aynı zamanda FIFA ve PES oyunları arasındaki kıyaslamalar yıllardır oyunseverlerin en çok tartıştıkları konuların başında geliyor. Hangi oyunun daha iyi olduğu veya yeni sürümlerin güncellemelerinin ihtiyaçları ortadan kaldırıp kaldırmadığı bu tartışmaların ana gündem maddeleri arasında yer alır.
FIFA 18 daha detaylı ve önemli bir güncelleme ile meraklılarına sunulurken PES 18'in ise muadiline göre daha küçük bir güncelleme aldığı gerçek. FIFA, EA Sport oyun geliştiricisi tarafından ilk kez 1993 yılında piyasaya sürülen simülasyon futbol oyunu. PES Productions tarafından geliştirilen PES ise Konami tarafından 2001 yılında piyasaya sürülen yenilenmiş ISS spor oyununa verilen ad. Konami ISS ismini dünyaya duyurmak için oyunu "Pro Evolution Soccer" olarak adlandırdı ve böylece PES'de oyun severlerle farklı bir isim altında buluşmaya başladı. PES 2 ile ilk kez piyasaya sürülen oyun o günden itibaren FIFA ile daha sıkı bir rekabete başladı. Geliştirilen yenilikler ve güncellemeler iki oyunu hep karşı karşıya getirdi.

PES top sürme özelliğiyle dikkat çekiyor
PES 2018'de geliştirilmiş top sürme tekniği PES meraklılarının en beğendiği özelliklerden biri oldu. Konami ayrıca yeni sürümde oyuncuların topa sahip olmasında da artırıcı fiziksel özellikler sundu. Top için savaşan oyuncuları görmek PES'in sevilen taraflarından biri olsa da, Fifa ise topu korumak için defans oyuncularına çeşitli yollar önermesi ile öne çıktı. Ayrıca FIFA 18'de önceki sürümlerin tam bir güncellemesini görmek mümkün. Oyuncuların daha iyi top sürmesi ve top kontrolü ile oyun çok daha cazip bir deneyime dönüşüyor. Oyuncuların ani dönüşleri ile topu korumak artık oldukça önemli bir yetenek gerektiriyor ki bu da oyunu daha zevkli hale getiriyor.Fifa gerçeğe çok daha yakın
Grafiksel anlamda PES 18, Fox Engine grafik özelliğini kullanmaya başlarken daha iyi aydınlatma ve stadia manzarasının artan kullanımını kullanıcılarla buluşturuyor. Buna karşılık Konami Frostbite engine teknolojisinde çok fazla gelişme yakalayamadı. Oyuncu yüzleri ve goller PES'de en etkili grafiksel öğeler olmaya devam ediyor. PES'in arayüzü ve menüleri ise istenilen gelişmişlik düzeyini hala yakalayabilmiş değil.
FIFA 18'de ise alınan lisanslar ile her şey sanki gerçek bir TV maçındaymış gibi capcanlı bir deneyim sunuyor. Puan kartlarında takım sıralamalarına kadar her şey PES'in ulaşamayacağı
PES FİFA`nın Gölgesinde
Modlar konusunda da PES vasat bir transfer sistemi ile ilerlemeye devam ederken My Club özelliği ise FIFA Ultimate Team'in gölgesinde kalmaya devam ediyor. EA Sports ise Ultimate Team modunu oyunun starı olarak sunmasının yanında başka geliştirmelere de yer veriyor. Manager Career Mode gerçek zamanlı bir transfer deneyimi sunarken Alex Hunter için de daha sağlam bir hikaye oyunda yer alıyor.
Özetle PES 18, FIFA 18'in gölgesinde kalmaya devam ediyor. Hem modlar, hem grafiksel öğeler hem de oyun deneyimi anlamında FIFA'nın bütün olarak oyunseverlerin daha fazla ilgisini çektiği bir gerçek.

Bu konuyla ilgili diğer makaleler:
Bitmeyen Efsane Minecraft
Türk Yapımı Oyunlar
The Sims 4 DLC Çılgınlığı
PUBG İnceleme
Dünya Oyun Olimpiyatlarına katılmak için son fırsat
Championship Manager 03/04
World Cyber Games 2004 Kayıtları başladı
World Cyber Games 2004 oyunları
Oyun: Day of Defeat
Oyun: Team Fortress Classic
Oyun: Fifa 2004
Oyun: Championship Manager 03/04
Oyun: First Encounter Assault Recon
Oyun: Grand Theft Auto: San Andreas
Oyun: Team Fortress 2: Brotherhood of Arms
Oyun: Tom Clancy s Splinter Cell Double Agent

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close