Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
20/02/19 11:59 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 354 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Eternal Silence
Hiç uzay gemisine atlayıp it dalaşı yaptıktan sonra düşman üssüne inip savaşmaya FPS modunda devam etmek istemiş miydiniz? Half-Life 2 modifikasyonu Eternal Silence size bu imkanı sunuyor.
Eternal Silence, ilk olarak 2002 yılının sonbaharında bir BF1942 modifikasyonu olarak karşımıza çıkmıştı. 2003 yazında Alpha 1 sürümünün yayınlanmasının hemen ardından, geliştirici ekip BF1942 motorunun yeterli gelmediğine ve Half-Life 2 çıktığında, oyunu Half-Life 2 motoru Source ile yeniden geliştirmek gerektiğine karar vererek çalışmalarını konsept tasarım ve modellemeler üzerinde yoğunlaştırdı. 1,5 yıl sonra yani 2004 sonbaharında Half-Life 2 çıktığında Eternal Silence ekibi için de uzun soluklu bir çalışma başlıyordu. Ve nihayet geçtiğimiz haftasonu, 3 yıldan uzun bir çalışmanın ürünü olan yeni Eternal Silence'ın ilk betası yayınlandı.

Oyun, günümüzden 600 yıl sonra, United Terran Forces (UTF) ve Neo-Galactic Militia (NGM) adlı iki grubun uzayın derinliklerindeki çatışmalarını konu alıyor.Eternal Silence'ın Source motorunda çalışan ilk sürümü olan 1.0B'de yalnızca 1 harita ve 2 farklı gemi modeli bulunuyor. Geliştirici ekip sonraki sürümlerde yeni gemi ve haritalar ekleneceğini (ve bu gemi ve haritaların büyük kısmının hemen hemen hazır olduğunu) duyurmuş durumda. Şu anki sürümde ES_Aethra haritası ve 2 UTF gemisi (UTF Fighter ve UTF Interceptor) bulunuyor. NGM gemisi betaya yetişmediğinden NGM askerleri şimdilik UTF Fighter gemilerini kullanıyor, ES ekibine göre, NGM UTF gemilerini "çalmakta" sakınca görmüyor.Oyunda şimdilik Marine ve Hacker olmak üzere iki farklı sınıf var. Marine sınıfı (NGM takımında "Militiaman" olarak geçiyor) askeri savaşta etkili iken Hacker sınıfı gemi alt sistemlerini ele geçirmekte daha başarılı. Her sınıf birkaç alt sınıfa sahip ve bu alt sınıflar silah seçimi için kullanılıyor. Önemli silahlar arasında Tank Buster, Ion Cannon, Grenade Launcher ve Flamethrower bulunuyor. Dövüşçü gemilerde ise alışılmış füzelerin yanında geminin tipine göre lazer silahları ya da makineli tüfekler mevcut. Ana gemilerde otomatik çalışan taretler var, bu gemilerdeki devasa hangarlardan savaşçı gemiler kalkıyor.


Eternal Silence oyun mantığı 1.0B sürümü itibari ile, kendi ana geminizden çıkıp uzayda biraz savaştıktan sonra rakip gemiye çıkartma yapmak ve alt sistemlerini ele geçirmek üzerine kurulu. Tabi istiyorsanız tüm oyunu uzayda geçirebilir ya da ana geminizin hangarını gelen düşman askerlerine karşı koruyabilirsiniz. Klavye ve mouse ile çok rahat oynanabilse de usta pilotların joystick ya da gamepad tercih edeceklerini tahmin etmek güç değil.Eternal Silence'ı bilgisayarınıza kurabilmeniz için Source motorunu kullanan herhangi bir oyuna (HL2, CS:S, DOD:S, vb) sahip olmanız yeterli. Oyunu Dosyalar alanımızdan çekebilirsiniz. Tabi gerekli dosyalar bununla sınırlı kalmıyor zira STEAM, bilgisayarınızda bir Source oyunu kurulu olup olmadığına bağlı olarak 150mb ila 3gb arasında güncelleme yapmak isteyecektir. Dosyalar alanımızda oyunun Trailer videosu da bulunuyor, buradan çekebilir ve bir göz atabilirsiniz. Trailerdaki görüntüler ile oyun arasında ufak farklar bulunuyor. Buraya tıklayarak ES sunucumuza bağlanabileceğinizi de hatırlatalım.

Bu konuyla ilgili diğer makaleler:
Oyun: Eternal Silence

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close