Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
21/01/19 15:11 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 333 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Bug'lar ve vücut hareketleri

Oyunda çok fazla bug var. Bunun nedeni, oyunun henüz beta aşamasında olması. Bu bug'ların birçoğu, oyunun tam sürümünde giderilmiş olacak. Özellikle oyunda, duvarlara yaslandığımızda vücudumuzun bir kısmı duvarın dışına çıkıyor. Düşmanlarımız da, bu durumdan faydalanıp bizi rahatlıkla öldürüyorlar. Bunun dışında oyundaki demir köprülerde gezinirken, ayaklarımızın yarısı köprünün içinden geçip alt kata geçiyor(!) Oldukça garip öyle değil mi? Bu tür bug'lara oyunda sıklıkla rastlayabilirsiniz. Şimdiden söylemesi.


Oyun boyunca tepkilerimizi, vücut hareketlerimiz ile karşımızdakilere aktarabiliyoruz. F5, F6, F7, F8, F9, F10, F11 ve F12 tuşlarının her biri, farklı bir vücut hareketini barındırıyor. Örneğin F7'ye bastığımızda karakterimiz sol eli ile "Saldırın" komutu verirken, F8'e bastığımızda ise karakterimiz sol elini havaya kaldırarak zafere ulaştığını anlatıyor. F9'a bastığımızda ise, karakterimiz çok ilginç bir hareket yapıyor. Bunu siz oynarken deneyin. Anlatırsam heyecanı kaçabilir(!)

SP’ye dayalı hareketler ve teknik bilgiler

WarRock’ta, HP’mizin yanında bir de SP’miz var. Özel hareketleri yaparken SP’mizi kullanıyoruz. Oyunun şu anki versiyonunda sadece iki özel hareket mevcut. Bunlardan biri sağa, sola, geriye veya ileriye hızlı bir şekilde zıplama. Aslında buna zıplama da denmez. Karakterimizin kendini fırlatması desek daha yerinde olur. Bir diğeri ise hızlı koşma. W tuşuna iki kez basarak, karakterimizi hızlı bir şekilde koşturabiliyoruz. İşte bu hareketleri yaparken, SP’mizin dolu olması gerekiyor. SP’miz, çok hızlı bir şekilde azaldığı gibi, kendiliğinden çok hızlı bir şekilde de doluyor.

Oyunun kısaca grafik ve ses efektlerine deyinmek istiyorum. Oyunun grafikleri göze oldukça hoş geliyor. Online tabanlı bir oyun için, bundan daha başarılı ve üstün grafikler beklenemezdi. Oyunda dokular üzerinde kabartma efekti uygulanmış. Bu da grafiklere, daha bir gerçekçilik katmış. Oyundaki karakter, araç ve çevre modellemeleri de oldukça detaylı tasarlanmış. Fakat oyunun fizik motoru, sınıfta kalmış. Örneğin bir motosiklet ile kocaman bir tanka vurduğumuzda, tanka takla attırabiliyoruz. Karşımızdaki bir tank değil de, dört tekerlekli bisikletmiş edasıyla takla atmaya başlıyor. Oyunun tam sürümünde bu tür bariz fizik hatalarının ortadan kalkmasını ümit ediyoruz.

Oyunun ses efektleri, tek kelimeyle vasat. Silahlardan çıkan mermi sesleri, etkileşime girdikleri yüzeye göre farklılık gösteriyor fakat oyuncu, bundan daha fazlasını istiyor. Mesela oyuna her başlayışımızda karakterimizin bir Tarzan edasıyla bağırması çok kötü olmuş. Ayrıca oyundaki birçok seslendirme, halen daha Japonca (Ya da Korece? Pek bir fikrim yok o konuda). Oyunda menüde çalan müzik dışında, dinleyebileceğimiz bir müzik de yok. Dream Execution'u bu konuda kınıyor, WarRock'a da son noktayı koyuyoruz.

Test edilmesi gereken bir oyun


WarRock, beta testi sürmekte olan bir FPS oyunu. Sadece Internet üzerinden oynanıyor. Beta testine katılmanızı öneriyorum. Fakat oyunun tam sürümü çıktığında ve ücretli olduğunda, oyunu oynar mısınız onu bilemiyorum. Otoriterlerin bu oyunu Battlefield 2 ile neden aynı keseye koyduklarını da pek anlayamadım. Bana sorarsanız bu oyunun tek bir rakibi var, o da America's Army. Hatta yine bana sorarsanız, America's Army, WarRock'tan çok daha üstün bir oyun. Siz yine de WarRock'ı indirin ve deneyin, bakalım siz bu oyunu Battlefield 2 ile aynı keseye koyacak mısınız? Ya da koyabilecek misiniz?
Önceki: « 4. sayfa
Sayfalar: 1 2 3 4 5

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close