Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
14/12/18 13:43 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 324 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Her şeyiyle sade bir FPS

Oyuna ilk girdiğimizde, oyunun basit ve çok sade tasarlanmış ana menüsü ile karşılaşıyoruz. Son zamanlarda birçok oyunun ana menüsünde, hareketli arkaplanlara rastlıyoruz. Fakat WarRock’ta, sabit bir arkaplan mevcut. Menünün sağ ve sol kısmında bulunan, yukarı-aşağı hareket eden çizgiler, menüye modern bir hava katmayı başarmış. Oyunun logo tasarımı da oldukça sade ve göze hoş geliyor.


Menüde Connection’ın dışında, Options, Message Board ve Key Manual bölümleri bulunuyor. Options bölümünden, oyunun temel ayarlarına ulaşabiliyoruz. Bunlar grafik ayarları, kontrol ayarları, ses ayarları ve dil ayarları. Oyunda şu anda iki farklı dil seçeneği mevcut. Bunlardan biri İngilizce, diğeri de Korece. Peki “Neden Korece?” diye soracak olursanız. Çünkü oyunun yapımcı firması Dream Execution, Kore asıllı bir firma.

Oyunun kısaca sistem gereksinimlerine deyinmek istiyorum. Yapımcı firma Dream Execution, bu konuda diğer yapımcı firmalara nazaran daha alçak gönüllü davranmış. Öyle ki, WarRock’u oynamak istiyorsanız 700MHz işlemciye, 256MB RAM’e ve GeForce 2MX ekran kartına sahip olmanız yeterli. Elbetteki böyle bir sistemle başarılı sonuçlar elde edemezsiniz fakat en azından WarRock’u çalıştırabilir ve bu oyunu siz de test edebilirsiniz. Oyunun önerilen sistem gereksinimi ise şu şekilde: 2GHz işlemci, 512MB RAM, FX5700 ya da ATI 9200 ekran kartı. Ayrıca oyun, Windows 98 işletim sistemlerinde dahi çalışıyor. Fakat Windows XP kullanmanız, elbetteki önerilenler arasında ilk sırayı alıyor.


Ana menüdeki Key Manual bölümünde, oyunun kontrolleri hakkında bilgi veriliyor. Oyuna girmeden önce bu bölüme göz atmanızda fayda var. Message Board bölümü ise, henüz aktif edilmiş değil. Büyük ihtimalle oyunun tam sürümünde aktif edilecek bir bölüm.

Ana menüdeki bölümleri bir kenara bırakıp, Connection bölümü ile oyuna bağlanıyoruz. Bağlanma sırasında bize ID ve şifremiz soruluyor. Üye olurken aldığımız ID ve şifremizi bu alanlara giriyor ve istemcinin sunucuya bağlanmasını bekliyoruz.

Sunucu seçimi

Oyunun ana menüsünü geride bıraktıktan sonra, karşımıza Server List adı verilen sunucu listesi çıkıyor. Şu anda oyun beta tesinde olduğu için, seçebileceğimiz sadece bir sunucu var. Aktif olan bu sunucuyu seçtikten sonra, karşımıza bu kez Room List adı verilen, oda listesi bölümü çıkıyor. İşte bu bölüme, WarRock’un beyni diyebiliriz. Bu bölümde yapabileceğimiz çok şey var.


Room List’in sağ kısmındaki User List adı verilen bölümde, o sırada bizimle birlikte oyunda olan kişilerin listesini; Room List de ise, o sırada aktif olan oyun sunucularını görebiliyoruz. Oyun sunucuları, oyuncular tarafından kurulan sunucular. Yani biz de, burada bir sunucu kurabiliriz ve oyunu kendi bilgisayarımız aracılığıyla başka oyuncular ile aynı anda oynayabiliriz. Ya da aktif olan bir sunucuya girebiliriz. Bunun için girmek istediğimiz sunucunun boş olması gerekiyor. Şu anda maksimum 24 kişilik sunucular açabiliyoruz. Room List’in üst kısmında bulunan bölümden, Create Room butonuna basarak, bir sunucu kurabiliriz. Ya da Quick Join butonuna basarak, aktif ve boş olan bir sunucuya hızlı bir şekilde girebiliriz. Karar tamamen bize kalıyor. Bunların yanında Waiting Room butonu ile boş olan sunucuları görebilir, Clan War Quick Join butonu ile de klan savaşlarına katılabiliriz. Fakat şu anda oyunda klan sistemi aktif değil. Aktif olduğunda, bu bölümde klan savaşlarına katılabilecek, kendi klanımızı kurabilecek ya da bize gönderilen klan tekliflerine cevap verebileceğiz. Room List’in altında bulunan mesajlaşma panosu sayesinde de, o sırada bizimle birlikte oyunda olan oyuncularla mesajlaşabiliyoruz. Bu da birçok online tabanlı oyunda bulunan bir özellik.
Önceki: « Online tabanlı bir Fist Person Shooter!
Sonraki: 3. sayfa »
Sayfalar: 1 2 3 4 5

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close