Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
21/04/18 04:49 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 235 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Knights Of The Temple 2
Cehennemin kapılarını kim açık unuttu?!
16/12/2005 14:01 | Yazar: Xaladin, Editor: Cem Özkaynak
Bundan bir yıl önce ilk Knights Of The Temple ile karşı karşıya kalmıştık. 19 Mart 2004’te, Avrupa’da satışa sunulmuş ve beklenilen ilgiyi de fazlasıyla görmüştü. Peki bu ilgiyi hak etmiş miydi? Aslına bakarsak etmişti. Knights Of The Temple, orta seviye bir oyundu. Ne çok şaşalı bir oyundu, ne de çok berbat bir oyundu. Grafikleri göze hoş geliyor, müzikleri ise insanı mest ediyordu. Belki de Knights Of The Temple, 2004 yılının en mütevazı ve başarılı oyunlardan biriydi.


İlk oyunun yapımını, Starbreeze AB firması üstlenmişti. Dağıtımını ise TDK firması gerçekleştirmişti. İkinci oyunun yapımı, Starbreeze AB firması tarafından, Cauldron firmasına devredildi. Cauldron firması, bu zamana kadar Knights Of The Temple 2 dışında; Gene Troopers, Conan, Chaser, Battle Isle: The Andosia War, Spellcross, Quadrax gibi yapımlara imza atmış bir firma. Knights Of The Temple 2 ise, onların şu anda son geliştirdikleri oyun unvanını taşıyor. Peki Knights Of The Temple 2, ilk oyunu kadar başarılı mı? Yoksa Cauldron, bu işin altından kalkamadı mı? Gelin, buna hep birlikte bakalım.

Knights Of The Temple 2 (Bundan sonra KOTT2 diyeceğim), ilk oyunun kaldığı yerden devam ediyor. İlk oyundaki amacımız, Cehennem’e açılan kapıları kapatmaktı. Hepsini kapatmış ve rahata ermiştik. Fakat yapımcı firma Cauldron, ikinci oyunda değişik bir konuyu ele almak yerine, yine aynı konu üzerinde durmuşlar. İkinci oyunda, Cehennem’e açılan kapılar, yine açılmış durumda. E bizim de yapmamız gereken şey, ilk oyunda kapattığımız (Ya da kapattığımızı sandığımız) kapıları bulup, tekrar kapatmak ve dünyayı kötülükten tekrar kurtarmak.

Tapınak Şövalyeleri’nin ikinci çıkartması


Oyuna başlamadan önce, Tutorial bölümüne göz atabiliyoruz. Zaten ana menünün başında göze çarpan ilk bölüm, Tutorial bölümü. Tutorial bölümüne girdiğimizde, kendimizi bir kalenin içinde buluyoruz. Ve eğitim sürecimiz başlamış oluyor. Kalede ilerledikçe, karşımıza mesajlar çıkıyor. Mesajlar, o sırada ne yapmamız gerektiğini bize anlatıyor. Oyuna başlamadan önce, Tutorial bölümüne bir göz atmanızı şiddetle öneriyorum. Oyunun kontrollerinden tutun, oyun içerisinde gerçekleştireceğimiz kombo ve hareketlere kadar her şeyi Tutorial kısmı bize anlatıyor.

Sonraki: 2. sayfa »
Sayfalar: 1 2 3

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close