Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
22/02/19 13:40 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 367 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Knight Online
23/08/2005 11:25 | Yazar: "NosferaT"
Dünyada ve en çokda Türkiyede rağbet edilen oyunlardan biri olan Knight Online, oynayanlara uzun soluklu, çok güzel ve zevkli bir mmorpg atmosferi yaşatmaya devam ediyor. Oyun tam olarak mmorpg hakkını vermesede, oyuncular gerçekten zevk aldıkları ve bir süre bağımlısı oldukları için oldukça memnunlar.
Ork ların insanlarla olan ebedi savaşını konu alan knight online devasa online.
Oyunda El Morad adında insanların Karus denen orclarla bitmek bilmeyen savaşları var.

Moradon denilen ortak bir adanın içinde oyuna başlayan oyuncular daha sonra kendi köylerine giderek beraber yada solo level kasarak, güçlenerek, nation ve siege wars denen büyük çaplı savaşlara hazırlanmakta, arada sıradada Delos Zone ve Colony Zone denen resmi ve bonus bölgelerde çeşitli küçük çaplı savaşlar vermektedirler.

Oyunu nasıl oynuyoruz ? Neler var ?

Knight Online'ın yapısı arabirimleri gerçekten çok kolay. Oynayarak kolayca aşina olabileceğiniz tarzda yapılmış, oyunun tutulmasının en büyük sebeplerinden biride budur zaten; kolayca alışmak ve hemen herkesin(7den 70 e, cidden)rahatça oynayabilmesi.
Çırılçıplak başladığınız(elbet don koymuşlar) oyunda ilk işiniz kalenin kapısı önündeki Earth Worm, Blood Worm, Snatcher adındaki küçükten büyüğe doğru solucanları kesmek oluyor.

Level atladıkça ve güçlendikçe mesleğinize ait başlangıç yetenekleriniz açılıyor ve bu yeteneklerle daha büyük yaratıklara saldırırken buluyorsunuz kendinizi.
Bandicote, Bulcan, Bulture denen çift ayaklı tek boynuzlu dinazorvari olan yaratıkları kestikçe ilk amaç olan level 10 sınırına yaklaşıyorsunuz.

Çeşit çeşit npc leri görevlerini yaparken görüyorsunuz kimisi size potion satarken kimisi silah satıyor kimisi zırhlara bakarken kimisi çeşitli eşyalar ve ok satıyor tıpkı bizim herhangi birisine satış yapabileceğimiz gibi ve tabiki moradonun ortasında sihirli scroll satan npc charon ve yanındaki sihirli anvil'i unutmamak lazım.

Charon ve Anvil(anvil sihirli bir küre bu arada)bahsettiğimiz satıcalardan aldığınız silahları ve zırhları +1 den +10 a kadar upgrade edecek scroll ve küreyi sunuyor bize oyunda ,yani + ile başlayan mavi renkteki silah ve zırları her seferinde daha iyi yaparak bize geri veriyor ayrıca bunlara ek özelliklerde katmak mümkün.

Elbette bu kadar devasa bir oyunda oyuncu merchant'ları gözden kaçmıyor değil. Hatta ve hatta heryeri kaplıyor desek abartmayız. Oyuna ilk girdiğinizde kapıdan çıkıp solucan kesiyoruz demiştik ya!? Aslında ilk girdiğimzde merchant lar içinde kaybolurken buluyoruz kendimizi. Buldukları eşyaları satan kullanıcılar heryeri bump-mapping şeklinde kaplamış durumda(vurmayın idare edin vurmayın) alltan Merchant larının mesajları kendilerinin mesajları, acil satımlar pazarlıklar, o var mı? bu yok mu? derken tam bir kaos içinde kaybolmuş yalnız bir şekilde buluyorsunuz kendinizi ama siz, azim ve kararlılığınızla, kapıya kadar koşup bu kaos diyarı terk ediyorsunuz en sonunda!

Oyuncuların dönüp dolaşacağı yer gene merchantlar ama oyuna biraz alışacağınız için sorun olmuyor aradığınızı bulmanız bile mümkün hatta bi yerden sonra bu kaosa bizzat hizmet edenlerden birisi oluyorsunuz kendizi merchant ınızı açarken "Geall batan geminin malları bunlar ucuzluğaaaa geeeeeaaaalll" tarzı dışarıdan en çok duyduğumuz satım diyaloglarını yazıveriyorsunuz tabi bir çok kullanıcı sokak ağzı yapmaktansa içerik belirtmeyi tercih ediyor ve genelde başarılı oluyorlar.

Sonraki: Türk Oyuncular »
Sayfalar: 1 2 3

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close