Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
21/01/19 19:27 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 349 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Age of Empires III Ön İnceleme
Ensemble Studios, bir strateji klasiği haline gelen Age of Empires serisini yeni bir klasikle devam ettirmek niyetinde.
07/08/2005 20:12 | Yazar: [DevilDragon]

Ensemble Studios'un Age of Empires II'yi çıkarmasından bu yana 6 yıl geçti. 1999'da çıkan Age of Empires son derece başarılı bir oyundu ve 2000 yılında bir genişleme paketi; Conquerors, ile desteklendi. Daha sonra, Ensemble Studios, Age of Mythology adlı yeni bir oyun çıkaracağını duyurdu ve çok geçmeden çıkardı. Bu oyun da eleştirmenlerden tam puan aldı. Ama insanların asıl beklediği, Age of Empires III'tü.

Çok geçmeden, Ensemble Studios Age of Empires III (AoEIII) 'ün yapım aşamasında olduğunu duyurdu ve birkaç ertelemeden sonra, oyunun çıkış tarihi 2005 sonbaharı olarak belirlendi. Çıkmasına kısa bir süre kala, AoEIII'ün ilk izlenimleriyle karşınızdayız.

Age of Empires III, bu sefer Amerika (Yeni Dünya)'nın keşfinden sonraki zaman diliminde geçiyor. Bu zaman dilimi, birçok Avrupa ülkesinin Yeni Dünya üzerinde sarf ettiği yoğun kolonileşme çabalarına sahne olan bir dilim. Kolonileşme çağındaki askeri kuvvetler; tüfekli askerler, süvariler ve savaş toplarından oluşuyordu. Dolayısıyla AoE III'de bu kuvvetleri yöneteceğiz. Şimdi oyunun çeşitli alanlarındaki yeniliklere bir göz atalım.


"Home City"
Age of Empires III, bizi daha önceki oyunlarda rastlamadığımız, yeni ve ilginç bir sistemle tanıştırıyor. Seçtiğiniz Avrupa ülkesi, sizin Yeni Dünya'daki askeri ve ekonomik çalışmalarınızı destekleyecek bir Home City'e sahip olacak. Bu şehir, AoEIII'e bir Rol Yapma Oyunu özelliği de kazandırıyor, çünkü oynadığınız oyun boyunca, ister tek kişi ister çoklu oyuncu modunda, uzun süre aynı şehirle devam ediyor, şehrinizi zaman içinde teknolojik yükseltmelerle, yeni kaynaklar, binalar ve ticaret yollarıyla büyütüp genişletiyorsunuz.

Teknolojik ilerlemeleri bu şehirden gerçekleştirecek; kolonilerinize ekstra yiyecek, silah ve parayı yine buradan göndereceksiniz. Home City'nizdeki binaların çatı görüntülerini ve renklerini değiştirebileceksiniz.
Her görevin sonunda, eğer oyunun belli bir kesiminde başarı göstermişseniz "card" denen puanlar kazanacaksınız. Bu puanlar, Home City'nizde bedava teknolojik geliştirmeler yapmanıza imkan sağlayacak.

Sonraki: Ülkeler, Savaş ve Ekonomi »
Sayfalar: 1 2 3

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close