Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
21/01/19 20:04 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 362 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
F.E.A.R
27/07/2005 14:37 | Yazar: P a l a d i n

2004 yılı Half-Life 2, Doom 3, Far Cry ve Unreal Tournament 2004 gibi FPS şaheserlerini içeren önemli bir yıldı. Bu oyun bombardımanının sona ermesiyle 2005 yılında kapı sonuna kadar açıldı ve oyun piyasasına taze kan olarak Monilith'in F.E.A.R'ı düştü.

Oyun, gizli dosyalarla ilgilenen S.W.A.T benzeri bir askeri bölük üzerine kurulu. Bu garip grup çok kısa bir sürede terorist takımını yok ederek bir uzay havacılığı hizmetini devralır. Bu seneki senaryo sizi aksiyonun içine katarak, geçen sene E3'te gösterilen demonun bıraktığı yerden devam ediyor.

Demo midesi hassas olanlar için pek de uygun olmayan bazı tüyler ürpertici sahnelerle başlıyor. Birkaç muhafızı öldürdükten sonra düşman grubun lideri zavallı kurbanının üzerinde bir çeşit ameliyat yapmaya girişir ve ardından kurbanın kanla kaplanmış yüzünü daha yakın bir görünüş için güvenlik kamerasına doğru çevirir. F.e.a.r kan öğeleri içermesi bakımından oldukça cömert, her seferinde bir insandan çıkması imkansiz olan tonlarca kan görebilmemiz mümkün.


Buradan sonra güvenlik kamerasıyla aksiyon ziyafetini seyrettiğimiz sinematikle takımımız bölünüyor. Takıma bir hafta önce transfer oluyoruz ve takım arkadaşlarımızın birinin hal ve hareketlerinden bizden kuşkulandığını anlıyoruz. Bununla birlikte sinematik bitiyor ve demonun oynanabilir kısmı başlıyor

Oyunun ilk birkaç dakikası diğer aksiyon oyunlarının başlangıçlarında gördüklerinize oldukça benziyor. Demonun başları da korkunç dakikalarla dolu , uzay fasilitesinden düştüğünüz yerde kısa bir senaryo dizisi var ve ardından size etrafı keşfederken nasıl çömeleceğiniz, fenerinizi nasıl kullanacağınız gibi konularda size ipuçları vermek üzere ufak notlar beliriyor. Bazı yönlerden grafikler Doom 3 ile karşılaştırılabilir; Monolith'in oyun için yarattığı dinamik aydınlatmalar ve gölgeler, bir çok karanlık arazi sizi her zaman diken üstünde tutuyor.

Sonraki: 2. sayfa »
Sayfalar: 1 2

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close