Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
20/02/19 11:58 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 366 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Dawn of War Tam Çözüm
23/01/2005 14:40 | Yazar: dEsIgnstudIE
Görev 1

Albay Brom ve İmparatorluk muhafızları (Imprerial Guardsmen) Spaceport’a yönelik Ork istilasını durdurmak için umutsuzca çatıştılar. Tüm çabalarına karşın, işler ümitsiz görünüyor. Blood Raven’lerin komutanı Isador, 2 birlik Space Marinele birlikte yardıma geldi. Göreviniz Orkların böylesine başarılı bir saldırıyı nasıl gerçekleştirdiklerini bulmak ve Spaceport’u geri almak.

Girişten sonra, Space Marineleri kullanarak Stronghold’a en yakın 2 Stratejik Noktayı (Strategic Point) ele geçirin. Ele geçirdiğiniz her stratejik nokta, Requisition getirinizi arttıracaktır. Requisition; bina yaptırma, geliştirme (upgrade) ve destek birlikleri çağırma gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanacağınız en önemli kaynak olacaktır. Stronghold tamamlandıktan sonra, Servitorları kullanarak bir tane Chapel-Barracks yapın. Chapel-Barracks yapmanız, Space Marine üretmenizi ve ileride daha fazla savaşçı ya da upgrade yapmanızı sağlayacak. Stratejik noktları ele geçirdikten sonra Isador ve Space Marinelerle birlikte üstteki stratejik noktanın sağındaki bölgeyi ele geçirin. Rastladığınız Orkları öldürmeyi ihmal etmeyin.

Chalpel-Barraks tamamlandıktan sonra, Servitorları kullanarak bir Armory yapın. Armory, askerlerize yeni silahlar almak ve çeşitli yeni teknolojileri araştırmanızı sağlayacak. Chapel-Barraks'ta Space Marine yapın ve onları güçlendirin. Diğer iki birlikle bu birliği birleştirin. İlerlemeye devam edin ve Ork kampını yok edin. Armory’de Heavy Weapon Increase’i araştırın ve Space Marine’lerin silahlarını Heavy Bolter’a upgrade edin. Flamerlar moral bozmak için birebir ancak bu görevde Heavy Bolterlar işinize daha çok yarayacaktır. Heavy Weapons Increase, birim başına 2 olan silah sınırını 4’e yükseltecek. Bir tane Plasma Generator kurun. Jeneratörler size ileri seviye teknoloji ve üniteler için gerekli olan enerji ihtiyacını karşılayacak. Heavy Weapons’a upgrade etmek için hem Enerji hem de Requisition'a ihtiyacınız olacaktır.

Ele geçirdiğiniz stratejik noktalara Listening Post yaptırın. Bunları yaptırmak Requisition getirinizi arttıracak. Haritada biraz daha ilerledikten sonra İmparatorluk muhafızlarının Ork’larla savaştığını göreceksiniz. Onlara yardım ederek devam edin. Ork Listening Post’unu yok ettikten sonra sol taraftaki Ork kampını da yok edin. Sonra diğer Ork kampına geçin. Bu kamp yok edildiğinde 1. görev tamamlanmış olacak.

Görev 2

Bu bölümde, Blood Ravenlar seçilmiş liderleri öldürerek Orkların egemenliğini yok etmek istiyor. Görev sırasında içeri sızma yeteneğini (infiltrate) kullanmayı, heavy weaponları ve çavuşları (sergeants) öğreneceksiniz.

Gabriel ve Isador’un ayrışan stratejik düşüncelerini ve görevdeki amaçlarını
gördüğümüz giriş animasyonunun ardından oyun başlıyor. Scoutların infiltrate özelliğini aktif hale getirdikten sonra onları küçük haritanızda bulunan işaretin yanına götürün. İnfiltrate özelliiğini kullandıkları zaman, scoutlarınızı ancak düşmanın lider üniteleri görebilir. Haritadaki işarete ulaştığınızda sniper silahlarına sahip bir scout grubu ile karşılaşacaksınız. Ayrıca haritanızda yeni bir işaret belirecek. Scoutlarınızı bu bölgeye yönlendirdiğinizde bir stratejik noktayı korumakta olan Orkları göreceksiniz. Sniper Scoutları kullanarak Orklara saldırın. Orkların moralleri düştüğü zaman (Kırmızı halkalarla gösteriliyor) diğer Scout birliğini uninfiltrate ederek onları daha hızlı bir biçimde yok edin. Orkları öldürdükten sonra stratejik noktayı ele geçirin. Burada iki scout takımınıza da maksimum sayıda destek ünitesi ekleyin.

İki birliğin de infiltration özelliğini açın ve yolu takip edin. Küçük bir Ork grubu gözünüze çarpacak. Arkadaki büyük olan Ork’a dikkat edin. İnfiltration özelliğini bozup size saldırılmasını sağlayabilir. Bu nedenle mesafenizi korumaya özen gösterin. O gittikten sonra, yol üzerinde doğuya doğru hareket edin ve üç Shoota Boyz’un yanında durun. Büyük Orc infiltration'ınızı bozmayı başarırsa uzak durun, yaklaşana kadar ona ateş edin ve yaklaşınca geriye kaçın. Böylece yakın dövüşü kuvvetli olan büyük Ork’ları Scoutlarınızla yok edebilirsiniz. Shoota Boyz’un yanında infiltrate durumundayken uninfiltrate edin ve Shoota Boyz’u öldürün. Snipersız birliği infiltrate edin ve aşağıya, su içlerine doğru götürün. Slugga Boyz birliği aşağıya gelecek. Sniperlarınızla onlara ateş edin. Sluggalar yukarı doğru çıkmaya başlarlarsa birliğinizi uninfiltrate edin. Böylece Sluggalar birliğinize saldıracak. Bu birliği, aşağı doğru kaçarak arkanızdan getirin ki sniperlarınız onları öldürebilsin. Orkların moralleri bozulunca Scoutlar onları kolayca öldürebilecek. Slugga Birliği öldükten sonra Sniper’ı kullanarak, rampanın yukarısında duran ve sizi uninfiltrate eden Nob’u öldürün. Bu, Gabriel’in bir grup Space Marine’le gelmesini sağlayacak. Bütün birliklerinizi kullanarak rampanın yukarısındaki Ork binalarını yok edin. Stratejik noktayı ele geçirdikten sonra Servitorlarınızı kullanarak bir Stronghold yapın. Stratejik noktaları ele geçirilince onların üzerine Listening Post yaptırmayı unutmayın. Bu arada, Space Marine’leri kullanarak rampanın aşağısındaki stratejik notktayı da ele geçirin.

Stronghold tamamlandıktan sonra bir Armory, Chapel-Barracks ve Plasma Generator kurun. Ayrıca, Stronghold’daki Squad Cap İncrease’i araştırın (research). Chapel-Barracks kurulduktan sonra Space Marine birlikleri yapın ancak onları upgrade etmeyin. Armory tamamlandığında Heavy Weapons upgrade'ini yapın. Squad Cap research'ü tamamlandığında tekrar research edin. Bunları yaparken, su içlerinin aşağısındaki Ork kampını ele geçirebilirsiniz. Bütün binalar inşa edilip upgradeler tamamlandığında Gabriel Stronghold’u upgrade edebileceğinizi söyleyecek. Upgrade'i beklerken Space Marine yapmaya devam edin. Stronghold upgrade olduktan sonra Marinelerinize rocket launcher ve plasma gun verin. Rocket launcherlar binaları ve Killa Can’lerı yok etmenizi sağlayacak.

Hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra, birliklerinizi kuzey doğudaki stratejik bölgelerin olduğu ince kara parçasına doğru yönlendirin. Burada Orklarla savaşacaksınız. Stratejik noktayı alın ve kuzeydeki bölgeye doğru ilerleyin. Birliklerinizi işarete doğru yönlendirin ve bu bölgedeki tüm Ork binalarını yok edin. Burayı yok ettikten sonra, güneydeki işarete doğru ilerleyin. Burada bulacağınız tüm Ork binalarını yok edin. Son olarak, birliklerinizi görevin başında Orklarla karşılaştığınız bölgeye çekin ve oradaki tüm binaları yok edin. Görev, tüm Ork binaları yok edildiğinde sona erecek.

Sonraki: Görev 3 »
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close