Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
22/02/19 14:03 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 359 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Performans Arttırıcı Diğer Çözümler

Masaüstü:
Bilgisayar performansını düşüren minik bir etken ise masaüstünde bulunan simgelerdir. Mümkün olduğunca klasörler altında toplanmalıdırlar. Ayrıca masaüstü resmi kullanmamak bilgisayarın açılış süresini bir nebze de olsa hızlandıracaktır.

Görsel Öğeler:
Sistem performansını arttırmak için Windows XP, kendi içinde küçük bir program kullanımını etkin kılmıştır. Windows görsel öğelerini açıp kapayarak ram’ın bu minik animasyonlara harcanıp harcanmamasının belirlenebildiği bu programcığa ulaşmak için şu yönerge izlenmelidir:

Bilgisayarım/ My computer simgesine sağ tıklanır > Gelişmiş/ Advanced sekmesine gelinir > Performans/ Performance bölümü altındaki Ayarlar/ Settings’e tıklanır.

Buradan ulaşılabilecek ayarlar ile bilgisayar performansı büyük ölçüde arttırabilir, Görsel ayarlar/Visual Settings altındaki En iyi performans/ Best performans seçilip bilgisayarın bu işlemi otomatik olarak yapması sağlanabilir.

Disk Birleştiricisi/ Disk Defragmenter:

Bilgisayara kurulan ve zamanla kaldırılan programlar sabit diskte gereksiz boşlukların oluşmasına ve diskin gerekli veriye ulaşması için harcadığı zamanın uzamasına sebep olmaktadır. Ayda bir yapılan disk birleştirme işlemi ile bağlantılı veriler arası erişim hızı artacak ve oyunlarda meydana gelen fps’den bağımsız takılmalar azalacak, hatta hiç olmayacaktır.

Disk birleştirme işlemi uzun sürebilen bir işlemdir. 20Gb’lık bir diskin doluluk oranına göre birleştirilme süresi 15 ile 40+ dakika arasında değişebilir. Disk birleştiricisine ulaşmak için Başlat/ Çalıştıra dfrg.msc yazıp onaylanabilir, veya Başlat/ Programlar/ Donatılar/ Sistem Araçları sekmesinde Disk birleştiricisi seçilebilir. Birleştirilmek istenen sürücü seçilip önce analiz/ analyze ile birleştirme işleminin gerekli olup olmadığına bakılır, gerekli ise birleştir/ defrag tuşu ile birleştirme işlemine başlanır.

Sürücüler:
Sürücüler, oyunlarda yaşanan birçok problemi çözmeye ve yenilikleri desteklemeye yönelik hazırlanan donanımsal programlardır. Oyuncular için gerekli olan sürücü güncellemeleri, genel olarak ekran ve ses kartları güncellemeleridir. Ekran kartı sürücü güncellemesi ile bazen saniyede görüntülenen kare sayısı (fps) arttırılabilir, bazen de yaşanılan grafik kartı tabanlı takılmalar ve bozulmalar giderilebilir. Ekran kartı üreticilerinin sitelerinden güncellemeler edinilebilir.
Önceki: « 4. sayfa
Sonraki: 6. sayfa »
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close