Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
22/02/19 13:40 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 352 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
DNS Client:
Domain Name Server (DNS)’ı çözer ve daha sonra hızlı erişmek için belleğe atar. Kapalı olduğunda sistem, DNS’leri belleğe atmak yerine onlara gerçek zamanlı olarak erişmeye çalışacaktır. Kapatılmasında bir sakınca yoktur. “DNS Resolver Failed To Flush The Cache” uyarısı alınması durumunda açılabilir.

Arka plan Akıllı Dosya Transfer Hizmeti/ Background Intelligent Transfer Service:
BITS internet bandwith’inden geri kalanı kullanan akıllı bir dosya transfer servisidir. Örneğin, Bandwith’in yüzde 60’ı kullanılıyorsa, BITS geriye kalan yüzde 40’ı kullanır. Network dahilinde bağlantı kesilse dahi, yeniden bağlanıldığında transfer edilen dosyaya devam edilmesini sağlar. Sadece network ağları içindir. İnternette bir işe yaramamaktadır.

Uzaktan Kayıt/ Remote Registry:
Uzaktan bilgisayar yönetimi ile ilgili bir güvenlik sistemi. Uzaktan yönetimi tercih etmeyen kullanıcılar bu servise de ihtiyaç duymazlar.

Sistem Olay Hatırlatıcısı/ System Event Notification:
Önceleri cep telefonlarında kullanılan uyarı/ hatırlatma sisteminin bilgisayar versiyonu. Bir programın çalıştırılma hatırlatması ayarlanır, ve bilgisayar, zamanı geldiğinde hatırlatma yapar. Kullanılmadığı sürece kapatılmasında sakınca bulunmamaktadır.

Başlangıç/ Startup
Bilgisayar açılışı ile birlikte çalışan programların bulunduğu sekmedir. Firewall, anti virüs, modem yazılımı, Msn Messenger gibi programlar buradan engellenebilmektedirler.

Aynı zamanda reklam amaçlı programların açılışı da buradan engellenebilir. Bunlara örnek olarak “Save”, “Weather”, “Gain Trickler” verilebilir. Ayrıca bilgisayara yüklenen ek yazılımların küçük programları da buradan engellenebilir: “Winampa” (winamp agent), “Realsched” (Real player schedule), “qtask” (Quick Time Tasks). Bunlara ek olarak iletişim yazılımlarının da açılması buradan engellenebilir: “msmsgs” (Msn Messenger), “ICQLite”. Açılışta engellenen bu programlar sayesinde sistem kaynakları açılır açılmaz azalmamış olur.

Kullanılmayan program ve küçük programların açılışta engellenmesi sayesinde ram’ınızı tükenmekten ve dolayısı ile oyunları takılmaktan büyük ölçüde korumuş olursunuz.

Oyunların oldukça fazla ram ihtiyacı olduğu göz önüne alınırsa, singleplayer/ tek kullanıcılı (bir diğer deyişle “offline”) oyunları açmadan önce firewall, internet, anti virüs, iletişim programları gibi kullanılmayacak programların da kapatılması artı yönde fayda sağlayacaktır. Bunun için system tray’da (ekranın sağ altında bulunan simgeler alanı) ilgili simgenin üstüne sağ tıklanır, açılan pencereden çıkış komutu seçilir (“quit”, “exit”, “shutdown”…).
Önceki: « 3. sayfa
Sonraki: 5. sayfa »
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close