Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
22/02/19 14:38 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 340 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Otomatik Güncelleme/ Automatic Updates:
Windows’un kullanıcıdan habersiz, gerekli ya da gereksiz durumdaki, tüm güncellemeleri yapmasını sağlar. İnternete bağlı olunduğunda Windows uptade sitesine bağlanıp hem mevcut internet bağlantısının kullanıcıya kalan kısmını azaltır, hem de bilgisayarın performansı düşürür.

Kablosuz ağ ayarları/ Wireless Zero Configuration:
Ev içi kablosuz ağ kullananlar için çalıştırılan bu küçük program kablosuz ağ kullanmayanlar için hiç bir şey temsil etmemektedir.

Hata bildirim hizmeti/ Error Reporting Service:
Bilgisayarda oluşan bir hatayı, analiz etmeleri için Microsoft yetkililerine internet yolu ile bildirmeye yarayan küçük bir programdır. Kullanıcıda yaşanan problemin, Windows’un ileride çıkacak servis paketlerinde, düzelmiş durumda olması için kullanılır. Hata rapor etmek istemeyen bir kullanıcı için gereksizdir.

Olay günlüğü/ Event Log:
Açık olduğu süre boyunca bilgisayara ait, hangi hatanın oluştuğu, ne zaman hangi programın çalıştığı, hangi servisin neden çalışmadığı gibi olayların notunu tutan küçük bir programdır. Başlat/ Programlar/ Yönetici Araçları altında bulunan “Olay göstericisi/ Event viewer” ile tutulan kayıtlara ulaşılabilir. Çok bellek harcamadığından açık durmasında bir sakınca yoktur.

Yardım ve Destek/ Help and Support:
Windows ile birlikte gelen yardım dosyalarından faydalanan acemi kullanıcılar için gerekli olmakla beraber, bilgisayar sorunlarını halletmek için iletişim programları ve internet forumlarından yararlanan kullanıcılar ve profesyonel işletim sistemi kullanıcıları için gerek duyulmayan bir hizmettir.

İş zamanlayıcısı/ Task Scheduler:
Belli bir gün ve saatte günlük, haftalık veya aylık olarak çalışması istenilen programların ayarlandığı servistir. Windows tabanlı programları veya günlük virüs taramasını otomatik olarak başlatmak için kullanılabilir. Kullanıcılar arasında yaygın olarak tercih edilmeyen bir programdır.

Sistem Geri Yükleme Hizmeti/ System Restore Service:
Sistem ayarlarını geri alma amaçlı kullanılır. Ayarlarda bir hata yapan fakat ne hata yaptığını hatırlayamayan kullanıcı, bu yardımcı program ile, bilgisayarının, en son kaydettiği günkü Windows sistem ayarlarına geri dönmesini sağlar. Kapatılması, donanım sürücüsü geri alımını (driver rollback) engellemez.

Temalar/ Themes:
Neredeyse her bilgisayar kullanıcısının ilk günlerinde bolca değiştirdiği işletim sistemi görünüm temasıdır (Örneğin su altı temalı bir işletim sisteminin fare imleci balık şeklinde, masaüstü ikonaları su altı ile ilgili illüstrasyonlardandır). Her türlü theme/tema’ nın sistem kaynağını acımasızca tüketebileceği düşünülürse bir oyuncu için oldukça zararlıdır.
Önceki: « Servisler / Services
Sonraki: 4. sayfa »
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close