Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
22/02/19 14:01 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 356 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Servisler / Services
Bu sekme altında görülenler ctrl+alt+del kombinasyonu ile açılan Sistem yöneticisi/Task manager penceresinde görülmeyen, fakat Windows işletim sisteminin olağan işlerini yapabilmesi için kullandığı küçük programlardır. Örnek verecek olursak; buradan iptal edeceğimiz “computer browser” adlı küçük program, bir sonraki bilgisayar açılışında Bilgisayarım/ My Computer ile Windows klasörlerinde gezinilemeyeceği anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra açılış sırasında hata bildirme olasılığını da barındırabilmektedir.


Aşağıda sıralanan programlar, amaçları doğrultusunda kullanıcının ihtiyacına göre iptal edilebilir, fakat bu programlar çoğu oyuncunun işine yaramayacak türden programlardır. (İptal etmek için programcığın başında bulunan işaret tıklanarak kaldırılır ve uygula/apply tuşuna basılır)

Hızlı kullanıcı değiştirme uyumluluğu/ Fast user switching compatibility:
Eğer mevcut bilgisayar kişiye özel ise, yani birden fazla kullanıcı tarafından kullanılmıyorsa bu özellik kaldırılabilir. Görevi, bilgisayarı kapatıp açmadan, kullanıcılar arası geçişi sağlamaktır. “Secondary Logon” servisi de çoklu kullanıcı dışı durumlarda kapatılabilir.

Messenger:

Service Pack 2 ile otomatik olarak disabled/ iptal edilen bu servisin Microsoft MSN Messenger sohbet programı ile isim benzerliği dışında herhangi bir ilgisi yoktur. Komut satırından aynı ağ'daki bilgisayarlara ve kullanıcılara mesaj göndermeye yarar. Windows XP kurulumu ile birlikte gelen bu internet kullanıcıları arası iletişim yazılımı, daha sonraları piyasaya sürülen Microsoft MSN Messenger’ın yaygınlaşması ile cazibesini yitirmiştir. Windows Messenger ile MSN Messenger aynı amaca hizmet eden fakat farklı programlardır. Gönül rahatlığıyla kapatabilirsiniz.

Netmeeting uzaktan masaüstü paylaşımı/ Netmeeting remote desktop sharing:
Bu küçük program, Netmeeting adlı konferans programı aracılığı ile uzaktaki kullanıcıya kendi masaüstümüz üzerinde yetki paylaşımı verebilmeyi sağlamakta. Bir diğer deyişle, izin verilen internet kullanıcısı, bulunduğu bilgisayar aracılığı ile, izin sahibi olduğu bilgisayarı kontrol edebilir. Tabi bu işlem arıza giderimi gibi iyi amaçlar için kullanılmaktadır. Çoğu internet kullanıcısının bu programı güvenlik açısından kullanmayacağı düşünülürse kapatılabilir. Ayrıca yavaş bir internet bağlantısına sahip bir kullanıcının bu programı kullanması oldukça zor olacaktır. Remote Access ve Remote Desktop’u kullanmayan kişiler, genellikle Services altında bulunan “Remote Desktop Help Session Manager” adlı programı da çalıştırmaya gerek duymazlar.

Smart Card Helper ve Smart Card:
Bilgisayarın ve kullanıcı verilerinin güvenliğini sağlama amacı ile yaygınlaştırılmaya çalışılmış fakat başarısız olunmuş bir hizmet. Bu karta ve bilgisayarda bu kartın takılacağı yere sahip olan kullanıcılar, mevcut bilgisayarda kartın izin verdiği kadar alanı kontrol edebilirler. Bir oyuncunun bilgisayarında böyle bir donanımın oldukça gereksiz olacağı düşünülürse bu yardımcı programın da çalışması yersiz olacaktır.
Önceki: « Oyuncunun İşletim Sistemi
Sonraki: 3. sayfa »
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close