Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
0 sunucu
0 oyuncu
 
Call of Duty 4
0 sunucu
0 oyuncu
 
Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu
 
18/06/18 00:46 Toplam 0 oyuncu %p sunucu 248 kullanıcı siteyi görüntülemekte
store
Alan: Yardım / Diğer » Teknik Destek, Bağlantı
Alana Geri Dön
Yazar

Konu: Msn imi acamıyorum yardım hata:8100314

SoH|Andr0
Oyuncu
17 Nisan 2006 20:20 %0
81000314 hizmet gecici olarak kullanılamadığından msn iniz açılmıyo diye bir hata msj ı veri ama sabah tan beri aynı muhabbet devam ediyor. ne yapmalıyım ?
 
AragorN.|PyS|
Oyuncu
17 Nisan 2006 22:04 %0
galiba msn den kaynaklanna bir sorun.Belli bir süre sonra girmesi lazım.Yani sendne kaynaklnan bir sorun olmaması lazım.
 
-Duncan-
Oyuncu
17 Nisan 2006 23:46 %0
masaustunde sağ altta saat simgesine cift tıklat
/ınternet saati/şimdi guncelleştir

düzelmesi lzım kolay gelsin

aka... Duncan

Comu BİLGİSAYAR Mühendisliği
 
[TrG]Zarek
Oyuncu
18 Nisan 2006 00:22 %0
Alakası nedir ?

alıntı:
Gönderen: [AiR]weBB
masaustunde sağ altta saat simgesine cift tıklat
/ınternet saati/şimdi guncelleştir
düzelmesi lzım kolay gelsin
aka... Duncan
Comu BİLGİSAYAR Mühendisliği

 
LeOnEr
Oyuncu
18 Nisan 2006 08:58 %0
tarih yanlış olunca msn acılmıyor malesef

alıntı:
Gönderen: [TrG]Zarek
Alakası nedir ?


 
AyKuT^
Oyuncu
18 Nisan 2006 21:10 %0
ewt msn pc nin tarihine bakıyor nedense :S ?
 
NiKIL

Oyuncu
20 Nisan 2006 01:30 (20/04/2006, 01:31) %5
herhalde bu bilgilerden sonra bir sorunun kalmayacaktır.Umarım yardımı olur.Bu arada bu bilgilerin hepsi alıntıdır.Yazan arkadaşa teşekkürler
Msn Messenger'da karşılaşılan problemler ve çözümleri:

- Hata Mesajı:"Üzgünüz sizi şu anda msn messenger için kaydedemedik. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. Sorun üzerinde çalışıp denemek için sorun gideri tıklatın. 80048820,80004005,8100030 vb."

--> Öncelikle MSN'le birlikte çalışan program varsa kapatın (MSN plus, MessengerDiscoveryx, vs..) ve yeniden oturum açmayı deneyin.

--> İnternet bağlantınızı kesip yeniden bağlanarak farklı bir IP numarası alın.

--> Tarih ve Saat ayarlarının doğru olduğundan emin olun. http://messenger.msn.com/Status.aspx adresine girin ve buradan tüm sistemler kararlı ve çalışır durumda mesajı alıp almadığınızı kontrol edin. Messenger ana ekrandan Araçlar>Seçenekler>Bağlantı>Gelişmiş ayarlar bölümünden "sına" seçeneği ile bağlantıda sorun olup olmadığını kontrol edin. Ardından gelişmiş ayarlar butonuna basın ve burada sizin bilmediğiniz herhangi bir Proxy ya da Socks benzeri ayarın olup olmadığını kontrol edin. Eğer bilmediğiniz ayarlar varsa bu ayarları silin. İnternet Explorer üzerinden araçlar>seçenekler>Bağlantılar>yerel ağ ayarları menüsünde ayarları otomatik algıla seçeneği işaretlimi kontrol edin. Bu seçeneğin işaretlenmiş olması gerekiyor. İşletim sisteminiz NT tabanlı ise yani Windows 2000 ya da Wİndows Xp kullanıyorsanız, Başlat menüsünden çalıştır'a gelin ve aşağıdaki komutları tek tek yazarak Enter tuşuna basınız. Bu sayade Msn Messenger'ın kullandığı .dll dosyalarını Windows'a tekrar hatırlatabilirsiniz. İşte çalıştırmanız gereken komutlar:
regsvr32 Softpub.dll
regsvr32 Wintrust
regsvr32 Initpki.dll
regsvr32 Rsaenh.dll
regsvr32 Mssip32.dll
regsvr32 Cryptdlg.dl
regsvr32 Mdxml3.dll

Eğer işletim sistemi 9x tabanlı ise Başlat menüsünden çalıştır'a geldikten sonra aşağıdaki komutları yazıp Enter tuşuna basmalısınız.
regsvr32 Dssenh.dll
regsvr32 Gqkcsp.dll
regsvr32 Slbcsp.dll
regsvr32 Sccbase.dll

Bu işlemleri yaptıktan sonra önce bilgisayarınızı yeniden başlatıp ve sonra tekrar oturum açmayı deneyin.

- Sorun: Windows Messengerin, Windows açılışlarında otomatik olarak başlaması.

--> Başlat>Çalıştır'a RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove yazıp, Enter'a basarak Windows Messenger silinebilir.

- Sorun: Online olduğunuz halde karşı tarafın sizi görememesi.

--> Kesin bir çözüm yöntemi yok. Büyük ihtimalle Msn sunucusundan kaynaklanmaktadır. Katlanmak, beklemek icabeder.

- Sorun: Msn'de daha önce oturum açmış olanların kayıttan silinmesi.

--> Msn'in 7,5 versiyonunda bu sorun, ana ekrana "Beni Unut" komutu eklenerek çözülmüştür.
--> Eski versiyon kullanıyorsanız Başlat>Çalıştır'a control keymgr.dll komutunu girip, açılan pencerede silmek istediğiniz hesabı kolaylıkla silebilirsiniz.

- Sorun: Msn Messenger'ın Normalde büyük olan Smileyleri küçük olarak göndermesi.

--> Bu sorunun çözümü için eklentilere ihtiyaç var. Messenger Plus ve Stuff Plug programları ile sorun çözülebilir.

- Sorun: Bağlantı Sorun Giderici ekranında Ağ Geçiti bölümünde hata vermesi ve MSN oturumunun açılmaması.

--> Bu sorunun kesin bir çözümü yok. Bir kaç denemeden sonra kendiliğinden düzelebiliyor. Eğer düzelmezse en güncel Messenger'ı kullanmak sorunu çözecektir.

- Sorun: Dosya transferlerinin gerçekleşememesi.

--> Bu güvenlikten kaynaklanan bir sorundur. Dosyalarınızı Zip yada Rar uzantılı olacak şekilde düzenleyerek sorunu çözebilirsiniz.
--> Bağlantı yavaşlığından da ileri gelebilir. Eğer aynı zamanda Download & Upload gibi işlemleriniz varsa bitmesini bekleyiniz.

- Sorun: Msn Smileylerinin karşı tarafa gönderilememesi.

--> MSN ana ekranda, üstteki menüden Araçlar>Seçenekler>İletiler adımlarını izleyerek, çıkan bölümde "ifadeleri göster" ve "Özel ifadeleri göster" seçeneklerinin seçili olduğundan emin olun.

- Sorun: "Ne Dinliyorum" özelliğinin çalışmaması.

--> MSN ana ekranda, takma adınızın yazdığı yerin altından ""Ne Dinliyorum" özelliğini aç"ı seçiniz.
--> Windows Media Player'da Araçlar>Eklentiler>MSN Messenger Müzik Eklentisi'nin seçili olduğundan emin olun.
--> Winamp kullanıyorsanız, "buraya" tıklayarak indireceğiniz yamayı bilgisayarınıza kurunuz.

- Soru: Karşıdaki kişinin beni engelleyip engellemediğini bilebilirmiyim?

--> Hayır. Bunun kesin bir çözümü yok. Ancak MessengerDiscovery gibi bir program kullanarak Online iken anlayabilirsiniz. Bu program karşıdaki kişinin sizi sildiğini haber verir. Eğer silen kişi aynı zamanda Çevirimdışı olduysa sizi engellemiş ve silmiş demektir.
--> MSN ana ekranda Araçlar>Seçenekler>Gizlilik bölümdeki listeden kişinizin sizi silip silmediğini üzerine Sağ tıklayarak anlayabilirsiniz. Eğer Sil komutu aktif ise karşıdaki kişi sizi silmiş demektir.

- Sorun: Listemdeki birini engellemek istediğimde yada beni ekleyen kişiyi engelleyip reddettiğimde; bu işlemin gerçekleşemeyeceğini, daha sonra tekrar denememi söyleyen bir mesaj alıyorum.

--> Bu sorun mail adresi popüler olan yada önüne geleni listesine ekleyen kişilerde oluşur. Malesef MSN kişi listenizin kapasitesi sınırsız değildir. Belli bir sayıya ulaştığında bu hatayı alırsınız. Çözümü ise listenizi temizlemekten geçiyor. Sil komutu aktif olan kişileri tek tek Araçlar>seçenekler>Gizlilik bölümündeki listelerden silebilirsiniz. Yada "msnfanatic.com/listmanager/downloadit.html">buraya" tıklayarak indireceğin programı kullanarak listenizi temizleyebilirsiniz. Bu programı uzun zamandır kullanıyorum ve SSL sistemiyle çalışan güvenli bir programdır.

- Sorun: Yazılarım karşı tarafa ya geç gidiyor ya hiç gitmiyor!

--> Bu sorun MSN altyapısından yada İnternet Servis sağlayıcınızdan kaynaklanıyor olabilir. Yapılacak somut bir şey henüz yok.

- Hata Mesajı: "Başka bir oturum açmış oldugunuzdan .Net Messenger hizmeti oturumu kapandı" ileti alıyorum.

--> Bunun iki sebebi olabilir. Şifrenizi bilen birisi siz çevirimiçi iken sizin hesabınızla oturum açmış olabilir. Eğer şifrenizi kimsenin bilemeyeceğini düşünüyorsanız bir HACK olayıyla karşı karşıya olabilirsiniz. Derhal www.hotmail.com adresinden şifrenizi değiştirmeyi deneyin.
--> MSN Messenger ve Windows Messenger aynı anda oturum açmış olabilir. Windows Messenger'ın ayarlarından Otomatik oturum açmayı iptal edebilirsiniz.

- Hata Kodu: "1603" "Microsoft.Windows.Networking.RtcDll, type="win32", version="5.2.2.1", publicKeyToken="6595b64144ccf1df", processorAchitecture="x86"" derlemesi yüklenirken bir hata oluştu. Daha fazla bilgi için lütfen Yardım ve Destek'e bakın. HRESULT: 0x80070002.

--> Casus yazılım algılama programlarını kapatın.
Microsoft Windows AntiSpyware (Beta) yüklüyse, Windows AntiSpyware simgesini görev çubuğu bildirim alanında sağ tıklatın ve "Microsoft AntiSpyware'i Kapat"ı tıklatın.
Microsoft dışı casus yazılımdan koruma programlarınız varsa, üretici tarafından sağlanan yönergelere bakın.
MSN Messenger Kurulumu'nu yeniden çalıştırın.

--> Diskte yeterli boş alan olmayabilir. Disk Temizleme aracı sabit diskinizde nasıl güvenli bir şekilde alan boşaltılabileceğini hesaplar.
Bir miktar disk alanını kullanılabilir yapmak için:
Başlat'ı ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.
Performans ve Bakım'ı tıklatın.
Sabit diskinizde yer boşaltın'ı tıklatın. Disk Temizleme iletişim kutusu görünür.
Disk Temizleme sekmesinde, aşağıdaki onay kutularını seçin:
Karşıdan Yüklenen Program Dosyaları
Geçici Internet Dosyaları
Geçici Dosyalar
Geçici Çevrimdışı Dosyalar
Çevrimdışı Dosyalar
Dosyaları bu konumlardan silmek için Tamam'ı tıklatın.
İstendiğinde, disk temizlemeyi başlatmak için Evet'i tıklatın.

- Hata Kodu: "81000301 - 81000306"

--> Internet'e bağlı olduğunuzdan emin olun. MSN Messenger'ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. İşletim sisteminiz için kullanılabilir olan en son güncelleştirmeleri yüklediğinizden emin olun.
Microsoft Windows işletim sistemleri için, Microsoft Windows Update web sitesine gidin.
Güvenlik duvarı kullanıyorsanız, MSN Messenger'a güvenlik duvarı üzerinden tam erişim izni verildiğinden emin olun. Daha fazla bilgi için güvenlik duvarı belgelerine bakın. MSN Messenger için Gelişmiş Bağlantı ayarlarını doğrulayın.

--> Bilgisayarınız bir kurumsal ağın parçasıysa, ağın MSN Messenger hizmetine erişmeye izin verdiğini doğrulamak için ağ yöneticinize başvurun. Çevirmeli bağlantı kullanıyorsanız, bağlantı zaman aşımına uğruyor olabilir. Daha sonra yeniden bağlanmayı deneyin.


- Hata Kodu: "81000303"

--> Geçici Internet dosyalarınızı ve tanımlama bilgilerinizi silin. MSN Messenger'da yeniden oturum açın. Aynı hata iletisini yeniden alırsanız, Microsoft Passport kimlik bilgilerinizi sıfırlamanız gerekebilir.
Hata iletisini almaya devam ederseniz, ağda gecikme yaşıyor olabilirsiniz veya Passport hizmetinde sorun olabilir. Oturum açmayı daha sonra yeniden deneyin.

- Hata Kodu: "81000362"

--> Görev çubuğunda MSN Messenger simgesini (saatin yanında) tıklatın ve sonra Çıkış'ı tıklatın. Microsoft Internet Explorer'ı başlatın. Dosya menüsünde, Çevrimdışı Çalış'ın işaretlenmiş olmadığından emin olun.
İşaretlenmişse, kapatmak için Çevrimdışı Çalış'ı tıklatın. MSN Messenger'da oturum açmayı yeniden deneyin.

- Hata Kodu: "81000370"

--> Görev çubuğunda MSN Messenger simgesini (saatin yanında) tıklatın ve sonra Çıkış'ı tıklatın.
Internet seçeneklerinizde aşağıdaki değişiklikleri yapın:
Microsoft Windows Başlat düğmesini tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.
Ağ ve Internet Bağlantıları'nı tıklatın.
Internet bağlantınızı kurun ya da değiştirin'i tıklatın.
İçerik sekmesini tıklatın.
Sertifikalar'ın altında, SSL Durumunu Sil'i tıklatın.
Bir doğrulama aldığınızda, Tamam'ı tıklatın.
Gelişmiş sekmesini tıklatın ve sonra aşağıda Güvenlik'e gidin.
Sunucu sertifikalarının geçerliliğini denetle (yeniden başlatma gerektirir)'in seçili olmadığından ve SSL 2.0 kullan ve SSL 3.0 kullan'ın seçili olduğundan emin olun.
Bilgisayarınızda Microsoft Microsoft Windows XP çalıştırılıyorsa, DNS çözümleyici önbelleğini temizleyin.
Görev çubuğunda, Başlat'ı tıklatın ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
Kutuya cmd yazın ve Tamam'ı tıklatın.
Komut istemine, ipconfig /flushdns yazın ve ENTER'a basın.
Yeniden MSN Messenger'da oturum açmayı deneyin.

- Sorun: Msn Gözkırpmalar (winks), Yüz ifadeleri (Emoticons), Arka planlar (Backround) ve Görüntü resimlerinin (Display Picture) yedeklenmesi.

msnbackup_english.asp">Buraya tıkladığınızda açılan siteden MSN BACKUP programının son sürümünü bilgisayarınıza indirin ve kurun. Programın Sol üst tarafındaki boşluğa Msn Mail adresinizi yazıp yandaki dürbün resmi bulunan butona tıklayın. Program bilgisayarınızı inceyecek ve yedeklenecek olanları tesbit edecektir. Sol alttaki listede yedekleyeceklerinizi işaretleyip, sağ tarafta yedeklenecek klasörü belirledikten sonra üst ortadaki sağ'ı işaret eden butona tıklayarak yedekleme işlemini başlatabilirsiniz.

msnbackup9ik.jpg" align="middle" border="0" alt="">


- Soru: Aynı Bilgisayarda birden çok (Multi MSN, Polygamy) Msn oturumu nasıl açabilirim?

--> Bunun için çok sayıda program mevcut. MessPatch programını öneriyorum. Sadece Çoklu Msn oturumu değil, MSN'in bir çok özelliğini değiştirmenize olanak tanıyan bir program. Programı www.mess.be sitesinden temin edebilirsiniz. MessPatch programının sizin Msn versiyonuna uygun olduğuna dikkat etmelisiniz. Çoklu oturum açmayı olanaklı hale getirebilmeniz için, programı çalıştırdığınızda "Enable Polygamy" seçeneğini seçili hale getirmelisiniz.

----------------
AZ bilen ADAM

AZ bilen ADAM
|UrL|NiKIL
UnReaLevel
 
 
Sayfa: « 1 »
Alana Geri Dön
 
 

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close