Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
9 sunucu
0 oyuncu

Call of Duty 4
4 sunucu
0 oyuncu

Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu

31/10/14 13:57 Toplam 0 oyuncu 16 sunucu 360 kullanıcı siteyi görüntülemekte
Alan: Yardım / Diğer » Konu Dışı
Alana Geri Dön
Yazar

Konu: 2 yıllık üniversiteler ve açıköğretim.lütfen bilgilendirin..

Bu.WakeUp
Oyuncu
25 Temmuz 2005 16:53 %0
Selam..
Arkadaşlar düz lise (ea) mezunuyum bu sene fazla birşey beklemediğim öss sınavından 307 sözel ve 270 ea puan yaptım.Duydumki sözle puanlarında aşırı artış olacakmış.4 senelik bir üniversiteye yerleşme umudum kalmadı yani.Ama bu 2.senem bir sene daha hazırlanmak yerine 2 senelik okumayı ilerde yatay geçiş yapmayı buda olmassa açıköğretime girmeyi düşündüm.Pek bilgi sahibi değilim bu konuda bu yüzden birkaç sorum olacak:
1)Puanım yetseydi ea-işletme yada uluslararası ilişkiler yada işletme söz-halkla ilişkiler,reklamcılık okumak isterdim.Bu bölümleri 2 senelik okuma şansım varmı?Yoksa hangi bölümleri tercih edebilirim?
2)2 senelik bir programa yerleşmek için ne kadar puan yapmalıyım.Öncelikler neler?(Düz lise mezunuyum)
3)2 senelikten 4 e yatay geçiş yaptığımda alacağım eğitim ve diploma direk 4 senelik okumuş briyle aynımıdır?
4)Son olarak İstanbul içinde yada Kocaeli,Sakarya gibi çevre illerde istediğim 2 senelik programlar varmı?

Kafam çok karıştı bu konularda kimseden bilgi alamıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim..

^reco
Oyuncu
25 Temmuz 2005 17:07 %0
1-sanıyorum ki okuma şansın var
2-evet
3-belki : )

Bu.WakeUp
Oyuncu
25 Temmuz 2005 17:17 %0
Teşekkür ederim ama pek tatmin olduğumu söylemiyim Önümde sadece birkaç günüm var ve doğru kararlar vermeliyim.Arkadaşlar konu hakkında bilgisi olanlar lütfen yardımcı olsun.

-UnReaL-
Oyuncu
26 Temmuz 2005 00:51 %0
cogu universite rehberlik hizmeti veriyor ,yeditepe uniye bakmaya gitmistim oylesine 4-5 rehberlikci ward1 yardim ediyordu millete yakinsa size bir git derim.

selcjK
Oyuncu
26 Temmuz 2005 01:03 %0
- özel üniversiteler hariç sadece anadolu ünide mevcut reklamcılık-halk ilş. o da 332 puan
- 2 yıllık dediklerin sanırım (meslek yüksek okulları) myo tercih etmek yerine aöf yazmanı öneririmm. hem seneye girmek istersen puanın kesilmez (2 yıllık yazınca kesiliyor mu bilmiyorum ) hemde aöf mezunları askerde yedek subay olarak görev alıyor ancak 2 yıllık myo okulu "hatta myo nun 4 yıllığı varsa onlarıda kapsıyor" okuyanlar askerde "er" oluyor. bu yüzden son yıllarda myo gidenler iyice azaldı. (2 yıllık dediğin myo değilse yazımın myo ile olan kısmını dikkate alma) bence aöf yazıp 1 sene daha şansını dene.

1967 ' de doğdu, kasıp kavurdu, FIRTINA oldu. 1976 ' da düzeni bozdu, İHTİLAL oldu. Başarilarina başarı ekledi, EFSANE oldu

Bu.WakeUp
Oyuncu
26 Temmuz 2005 02:37 %0
Kafamda şekillenir gibi oldu.Anladığım kadarıyla istediğim işletme yada uluslararası ilişkiler gibi bölümleri 2 senelik olarak devlet okullarında okuma şansım yok?Doğrumu bu?Askerlik kısa dönem olsunda subaylığın önemi yok.Düz lise mezunu bu okullara girme şansım nedir ?

[-]Peech
Oyuncu
26 Temmuz 2005 12:17 %0
bn 2 yıllıktayım
ilk yıl hazırlık bitti 2+1=3 yıl oldu yani okuL
bu yıL açıkögretimede başwuracam askerlik için
2si aynı andada oluo yani..
açıkögretime bi sene sonra başlıosn ilk sene direkt oluo mu bilmiom.

nyse ilerde seçecegin meslege göre bi okula git.
2 yıllıgı warsa geçersin
bn matbaa okuorm 4 yıllıgı matbaa ögretmenligi war mesela bşkada bişi yok

bo$una uğra$ma anLamazLar.
ne de oLsa HHİO..

selcjK
Oyuncu
26 Temmuz 2005 12:20 (26/07/2005, 12:21) %0
matbaa öğretmenliği için meslek liseli okumak mı gerekiyor?

1967 ' de doğdu, kasıp kavurdu, FIRTINA oldu. 1976 ' da düzeni bozdu, İHTİLAL oldu. Başarilarina başarı ekledi, EFSANE oldu

3Rc | barbar
Oyuncu
26 Temmuz 2005 16:34 %0
alıntı:
Gönderen: Ruen
Selam..
Arkadaşlar düz lise (ea) mezunuyum bu sene fazla birşey beklemediğim öss sınavından 307 sözel ve 270 ea puan yaptım.Duydumki sözle puanlarında aşırı artış olacakmış.4 senelik bir üniversiteye yerleşme umudum kalmadı yani.Ama bu 2.senem bir sene daha hazırlanmak yerine 2 senelik okumayı ilerde yatay geçiş yapmayı buda olmassa açıköğretime girmeyi düşündüm.Pek bilgi sahibi değilim bu konuda bu yüzden birkaç sorum olacak:
1)Puanım yetseydi ea-işletme yada uluslararası ilişkiler yada işletme söz-halkla ilişkiler,reklamcılık okumak isterdim.Bu bölümleri 2 senelik okuma şansım varmı?Yoksa hangi bölümleri tercih edebilirim?
2)2 senelik bir programa yerleşmek için ne kadar puan yapmalıyım.Öncelikler neler?(Düz lise mezunuyum)
3)2 senelikten 4 e yatay geçiş yaptığımda alacağım eğitim ve diploma direk 4 senelik okumuş briyle aynımıdır?
4)Son olarak İstanbul içinde yada Kocaeli,Sakarya gibi çevre illerde istediğim 2 senelik programlar varmı?
Kafam çok karıştı bu konularda kimseden bilgi alamıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim..

1) 2 yıllık işletme okumanı tavsiye ederim.
2) 270 ile 2 yıllık[önlisans] işletme ye girersin ama üniversiteye bağlı
3) 2 yıllıktan 4 yıllığa DGS[dikey geçiş sınavı] ile geçebilirsin bu sınavda sadece matematik-türkçe soruluyor yanılmıyorsam.
4) balıkesir bursa sakarya olabilir işletme önlisans.

İyi şanslar

Yarın ne olacağından değilim emin
Bir gencin tabutu geçti önümden demin...

selcjK
Oyuncu
26 Temmuz 2005 16:45 %0
2 yıllık dediğiniz olay nasıl oluyor? 2 yıllık myo değil mi ? nası anlamadım ben birisi izah eder mi? 2 yıllıkta 4 yıllık gibi fakülteye gidiyormusun?

Bu.WakeUp
Oyuncu
26 Temmuz 2005 23:01 %0
İşletme 2 senelik ist. içi kazanmam zor diyosun.Peki Bankacılık,iktisat,uluslararası ilişkiler bölümlerini yada puanmın yeteceği bölümleri (310söz , 270ea) İstanbul içinde tercih etme şansım varmı?Turizm ve Otel işl. tercih edersem öncelik meslek liselerine olacak ve oralardan artan kontejana göre yerleştirme ihtialim var dimi ?

=RA=Batistuta
Oyuncu
26 Temmuz 2005 23:13 %0
DGS'den fazla medet umma. neredeyse full yapman gerekiyor 4 seneliğe geçiş için.

love =ra=! live =ra=! forever =ra=!

ecebrkr
Oyuncu
19 Temmuz 2006 11:23 %0
selam...
ya benim bu sene 2. senm biliosunuz sistem falan deişti.. ya ea 2 puanım yok.. yani barajı geçemedim=(=(.. 2 yıllık bi üniversitede okusam.. 4 yıllık bi yere geçiş yapma şansım nedir? lütfen bilen varsa cevap versin....

APUŞ
Oyuncu
19 Temmuz 2006 16:59 %0
alıntı:
Gönderen: =RA=Batistuta
DGS'den fazla medet umma. neredeyse full yapman gerekiyor 4 seneliğe geçiş için.
love =ra=! live =ra=! forever =ra=!

Senin dediğin sadece bilgisayar müh. ve elektrik müh. için geçerli.Diğerleri için o kadar kasmaya gerek yok. http://rapidshare.de/files/26290562/2006dgs.rar.html
Sorulara bakıp tercihini yaparsın.

Ummadğım anda ummadığımsın

bebek89
Oyuncu
19 Temmuz 2006 18:27 %0
ben bu sene sözel bölümünden mezun oldum.puanım 254 ve 2 yıllık bi üniversiteye gitmek istiyorum vede bana yardımcı olmanızı.hangi bölümü ve üniversiteleri tercih edebilirim?

APUŞ
Oyuncu
19 Temmuz 2006 20:10 %0
alıntı:
Gönderen: bebek89
ben bu sene sözel bölümünden mezun oldum.puanım 254 ve 2 yıllık bi üniversiteye gitmek istiyorum vede bana yardımcı olmanızı.hangi bölümü ve üniversiteleri tercih edebilirim?

Sözel hakkında pek bir bilgim yok ama 2 yıllığa yerleştirlmeniz zor bir ihtimal.Önce meslek liseli öğrenciler yerleştirilecek daha sonra siz yerleştirileceksiniz.2. öğretim falan ancak olabilir yada ek kontenjana kalabilirsiniz.

Ummadğım anda ummadığımsın

Lord_Sparda
Oyuncu
19 Temmuz 2006 21:04 %0
Peki beyler bisey sorcam meslek lise mezunlari icin ayrilmis kontenyanlar varya yuksek meslek okullarinda..Peki bu kontenjanlar ozel okullardada varmi bilkentde felan yoksa bilkente felan sadece yazanlarmi girio??

Muttefik
Oyuncu
19 Temmuz 2006 22:27 %0
alıntı:
Selam..

1- 2 yıllık işletme okumanı tavsiye ederim.İşletme bence en kapsamlısı
2-2 senelik tercih yaptıgında orta ögretim puanın 0,8 yerine 0,3 ile carpiliyor yani meslek liseliler ile eşit oluyosun sanırım 270 senin ekli puanındır o baya bi düşecek.ama yinede aldıgın ham puanla 2 yıllık bi yere girersin die düşünüyorum
3-Eger acık ögretim okursan Anadolu Üni lerle alacagın diploma aynı oluyor fakat Örgün okumuş bir ögrenci her zaman kendini Belli eder..eger dikey geçiş yaparım diosan cok iyi yaparsın o zaman hangi üniversiteye geçersen onun diplomasını alıyorsun.
4-Bu sorunu bilemiyorum ama en cok 2 yıllık bölüm Nigdede var die biliyorum

alaslan88
Oyuncu
20 Temmuz 2006 00:04 %0
alıntı:
Selam..

arkadaşım bolumlerle ilgili başarı sıranı verirsen elimdeki klavuz sayesinde nerelerin geldği hakkında bilgi verebilrim.ama söz kontenjanı çok kısıtlı 26bin civarında onu da belirtmek isterim.
msn adresimguzhanucar88@hotmail.com ÖZELDE konuşabiliriz

türklüğün barbarlık sayıldığı,müslümanlığın söylenilmeye utanıldıgı bi dönemde
İNADINA TÜRKÜM
İNADINA MÜSLÜMANIM.

ekin88
Oyuncu
20 Temmuz 2006 16:27 %0
bn düz lise mezunuyum blm sayısal bu sene hiç beklemedigim bi puan aldım sayısal 184 ea 197.bunlar ham puan.1.sorum 1. blmden 2 yıllık ea lıktan tercih yapabilrmiyim.2.sorum ise bu puanla sayısal dan hemşirelik 2 senelik olurmu(okuldan aldıgım puan ise 67)

alprsr
Oyuncu
20 Temmuz 2006 17:44 %0
arkadasım ben senı aydınlatayım ..

durum 1 okuyabilecigim bölümler

işletme
pazarlama
şimdi düz lise mezunu oldugun için aldıgın puan yani 0,8 lik olan dilim deilde 0,3lük dilim alıncak yenı acılan bölümleri ve ikinci ögretimleri yazmanı tavsiye ederim ozman girebilirsin belki

2 yıl okuyup sonunda 4 yılıık bir fakülteye geçme imkanın var dgs sınavı ile, + 2 yıllık bitirdikden sonra direk sınavsız olarak acıkogretıme gecebilirsin. ve 4 yıllık bir mezun olabilrisin. eger 4 yıllık bir fakulteye girmiceksen myo nu tavsiye edebilrim. önün acık olur yani.

kesın ve net bilgiler bunlardır. kafana takılan bişi olursa mail at alprsr@gmail.com

Çelikten bir kafes içindeki yüzbin devin gücüne yetişen ve kendi kozasında gelişen, derişen bir çözeltideki çürükçülüm ben...

alprsr
Oyuncu
20 Temmuz 2006 17:47 %0
alıntı:
Gönderen: ekin88
bn düz lise mezunuyum blm sayısal bu sene hiç beklemedigim bi puan aldım sayısal 184 ea 197.bunlar ham puan.1.sorum 1. blmden 2 yıllık ea lıktan tercih yapabilrmiyim.2.sorum ise bu puanla sayısal dan hemşirelik 2 senelik olurmu(okuldan aldıgım puan ise 67)

2 yıllık hemşirelik yok + sayısalcısın ea puanın 197 onu 0,3 le çarparsan cok düşer, acı ama gerçek bu puanla bı myo na giremezsin sana tavsiyem acıkögretime gitmen

Çelikten bir kafes içindeki yüzbin devin gücüne yetişen ve kendi kozasında gelişen, derişen bir çözeltideki çürükçülüm ben...

treson
Oyuncu
21 Temmuz 2006 18:57 %0
slm ben düz lise sözel çıkışlıyım. Bu sene ilk girişimdi. 294 puan aldım. Bu sene 4 yıllık bi yer imkansız gibi. 2 yıllık bir yer mi yazsam seneye bir daha mı girsem diye kararsızım. Sizce ne yapmalıyım alternatifler nelerdir bilgilendirirseniz. sevinirim.))

Tant.
Oyuncu
21 Temmuz 2006 19:01 %0
Ham puanları ve AOBP , mezun olduğun okul türünü yazarsan sana girebileceğin okulları listeyebilirim.

treson
Oyuncu
21 Temmuz 2006 19:46 (21/07/2006, 19:47) %0
ÖSS-SÖZ-1_228,929

ÖSS-SAY-1_165,394

ÖSS-EA-1_195,639

ÖSS-SÖZ-2_227,099

Okulun Türü_110017

AĞIRLIKLI ORTAÖĞRETİM BAŞARI PUANLARI (AOBP)
Sözel(AOBP-SÖZ) 084,417

puanlarım böyle

Sayfa: « 1 2 »
Alana Geri Dön

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close