Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
9 sunucu
0 oyuncu

Call of Duty 4
4 sunucu
0 oyuncu

Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu

26/11/14 04:40 Toplam 0 oyuncu 16 sunucu 54 kullanıcı siteyi görüntülemekte
Alan: Yardım / Diğer » Teknik Destek, Bağlantı
Alana Geri Dön
Yazar

Konu: .bmp uzantılı dosyayı .jpeg yapmak??

EkVaDoR
Oyuncu
23 Şubat 2005 21:53 %0
evet program önereceğim ancak merak etme uğraşmayacaksın hatta elinin altında

Şimdi hemen başlat-programlar-donatılar-paint diyorsun ve programdan aç komutu ile bmp uzantılı dosyayı açıyorsun daha sonra farklı kaydet komutu ile kayıt şeklini jpg olarak seçiyorsun ve kaydediyorsun işte bitti gitti :]

(bu arada işletim sistemin xp ve de explorer versiyonunda 6.0 oldugunu varsayıyorum)

eğer bu şekilde olmazsa ACDSee programı ile çevirebiliyorsun.

Hayat, Düşsel Gerçeğin Karanlık Yüzünde Oynanan Tek ve Uzun 1 Oyundur... Kazanan mutluluk ve huzur alır.Kaybeden?

Silphatos
Oyuncu
23 Şubat 2005 21:53 %0
IrfanView de güzel programdır bu işler için.

TiesTorN
Oyuncu
23 Şubat 2005 21:59 %0
paint

**6800Ultra** 3dmark05: 5217
*Logitech MX1000*
Amd2500+@3550+ -- Tagan 480W psu

Mania_X
Oyuncu
23 Şubat 2005 22:01 %0
paint varken irfan view, acd ile nie ugraşsın ki

En iyisi için ümit et, en kötüsüne hazırlıklı ol, elindekilerle yetinmesini bil.

Tant.
Oyuncu
24 Şubat 2005 10:30 %0
Paint > Save as

We turn 0n ideas

~MaGiCiaN~
Oyuncu
24 Şubat 2005 10:58 %0
Nedense arkadaşların hepsi ülkemizde "sadece" xp kullanılıyor ve diğer işletim sistemleri yokmuş gibi davranıyorlar. (yazan uce arkadaşım işletim sistemini belirtmemiş dikkatinizi çekerim)

"Nasıl bilmezsin paint bla bla" Burada ki arkadaşlara sesleniyorum. Buyrun benim 98 imde, 2000 inimde paintle yapın...

Not: Arkadaşlar cevapları söylemiş ancak bazı işlevler için paint yetersiz kalmaktadır. Acdsee yi öneririm...

BeaLzeBuB
Oyuncu
24 Şubat 2005 13:15 %0
her zaman photoshop öneririm. asla renk kaybınız olmaz. boyutlarda bile farkeder.

OGvMT - faaliyetlerine başladı
Bize elimizi yıkamayı değil, elimize işememeyi öğrettiler

TiesTorN
Oyuncu
24 Şubat 2005 13:38 %0
alıntı:
Gönderen: ~MaGiCiaN~
Nedense arkadaşların hepsi ülkemizde "sadece" xp kullanılıyor ve diğer işletim sistemleri yokmuş gibi davranıyorlar. (yazan uce arkadaşım işletim sistemini belirtmemiş dikkatinizi çekerim)
"Nasıl bilmezsin paint bla bla" Burada ki arkadaşlara sesleniyorum. Buyrun benim 98 imde, 2000 inimde paintle yapın...
Not: Arkadaşlar cevapları söylemiş ancak bazı işlevler için paint yetersiz kalmaktadır. Acdsee yi öneririm...

uce'nin xp kullandığını biliyoruz.

*Logitech MX1000*

Tassadar.
Oyuncu
24 Şubat 2005 15:44 %0
Paint kullanmak oldukça gereksiz bana göre de. Photoshop ile Paint'te yapabileceğinizin 100 katı kalitede ve küçüklükte JPEG dosyası oluşturabilirsiniz. Photoshop'un kalitesini gördükten sonra IrfanView'ı da unuttum diyebilirim.
Ama ne de olsa Photoshop paralı ve deneme sürümü de oldukça geniş yer kaplıyor.

"It was no mere nightmare, Guybrush! Search your feelings! You know it to be true!"

Tant.
Oyuncu
26 Şubat 2005 17:02 %0
Bilgisayarda fotoşop yoksa ve alt tarafı .bmp yi .jpg ye çevireceksek, paint çok bile.

We turn 0n ideas

Prox!MuS
Oyuncu
26 Şubat 2005 19:14 %0
alıntı:

evet söylediğin doğru ama mesela ben uce nin windows xp kullandığını biliyorum.Ama arkadaşlar ucenin xp kullanıp kullanmadığını bilmiyorlarsa haklısın !

Asıl konuya dönersek paint ten yapabilirsin.photoshop a ve ırfanview e hiç gerek yok.

Messenger #kaganpeneklioglu@hotmail.com
E-mail #kaganpe@mynet.com
#kaganpeneklioglu@yahoo.com

| freeboy |
Oyuncu
27 Şubat 2005 12:05 (28/02/2005, 02:36) %0
bmp boyut olarak biraz yüksek olabilir bir image için, paint ile çevirdiğinizde boyut aynı şekilde kalır. çeviri programı olarak, kullanım açısından basit olarak acdsee veya irfanview uygun olabilir.

TiesTorN
Oyuncu
27 Şubat 2005 19:10 %0
alıntı:
Gönderen: |freeboy.bb|
bmp boyut olarak biraz yüksek olabilir bir image için paint ile çevirdiğinizde boyut aynı şekilde kalır. çeviri programı olarak kullanım açısından basit olarak acdsee veya irfanview uygun olabilir.

arkadaş ne demiş biri tercüme etsin?

*Logitech MX1000*

| freeboy |
Oyuncu
28 Şubat 2005 02:34 (28/02/2005, 02:35) %0
Postun amacı ve anlamı belli terbiyesizlik yapmana gerek yok..

TiesTorN
Oyuncu
28 Şubat 2005 10:21 %0
alıntı:
Postun amacı ve anlamı belli terbiyesizlik yapmana gerek yok..

bunuda tercüme edin?

*Logitech MX1000*

Mania_X
Oyuncu
28 Şubat 2005 11:16 %0
alıntı:
bmp boyut olarak biraz yüksek olabilir bir image için, paint ile çevirdiğinizde boyut aynı şekilde kalır. çeviri programı olarak, kullanım açısından basit olarak acdsee veya irfanview uygun olabilir.

Ties, arkadaş belki win98 veya me kullanıyo ve paint jpg format desteklemiyordur. Paint'in jpg ve diğer formatları desteklemesi için ie6 yüklü olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Bunun en iyi tercümesi bu olur, anlayabilene

En iyisi için ümit et, en kötüsüne hazırlıklı ol, elindekilerle yetinmesini bil.

Sayqho
Oyuncu
28 Şubat 2005 13:37 %0
Win me kullanıyorum bende ve aynı şekilde paint ile bmp uzantılı dosyaları jpeg yapmak mümkün değil.

Bunun için extra program kullanmak gerekiyor. Acdsee, paintshop,photoshop vs..

Tamam uce'ye yardimci olmuşsunuz arkadaşlar fakat uce gibi bilmeyen arkadaşlarımızında faydalanabilmesi için işletim sistemlerine göre yorumlar yazılmalıdır bence.

alıntı:

"i have no one,i'm bound to destroy all this greed"
HunteR

TiesTorN
Oyuncu
28 Şubat 2005 13:52 %0
alıntı:
Gönderen: Mania_X

Ties, arkadaş belki win98 veya me kullanıyo ve paint jpg format desteklemiyordur. Paint'in jpg ve diğer formatları desteklemesi için ie6 yüklü olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Bunun en iyi tercümesi bu olur, anlayabilene

ya mesele o değil en başta bir boyut meselesinden falan bahsetmiş ya karmakarışık ne demiş çözemedim

*Logitech MX1000*

| freeboy |
Oyuncu
01 Mart 2005 02:41 %0
Bak TiesTorN sana özel bir açıklama yaparak bu dalavereyi kapatmak istiyorum. Bmp formatı imageler genelde boyut olarak 1 mb üzeridir. Bunu paint ile çevirmeye kalkarsa boyut ve kalite açısından tatmin edici bir sonuç sergilemez.

Sanırım bukadarı yeterli.

[BAAL]RazoR
Oyuncu
01 Mart 2005 09:48 %0
en basit kullanım için irfanview, kapsamlı ve iyi sonuç için photoshop kullanın. paint'te boyutsal sorunlar oluşur, bazen çevrilen dosya açılmaz vs.. en iyisi photoshop kullanmaktır. hem kalitesini de ayarlayabilirsiniz.

I'm elected electric spy
I'm protected electric eye

TiesTorN
Oyuncu
01 Mart 2005 14:07 %0
alıntı:
Bak TiesTorN sana özel bir açıklama yaparak bu dalavereyi kapatmak istiyorum. Bmp formatı imageler genelde boyut olarak 1 mb üzeridir. Bunu paint ile çevirmeye kalkarsa boyut ve kalite açısından tatmin edici bir sonuç sergilemez.
Sanırım bukadarı yeterli.

işte bende böyle anladığım için tercüme edin demiştim gerçektende doğru anlamışım, saçmalamışsın. kalite bakımında photoshopla falan yarışamaz belki ama 3-4mb'lık bmp resimlerini 100-200kb'lık jpeg'e çevirebiliyor, hiç painti denemediğin belli oluyor.

*Logitech MX1000*

Sayfa: « 1 »
Alana Geri Dön

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close