Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
9 sunucu
0 oyuncu

Call of Duty 4
4 sunucu
0 oyuncu

Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu

19/12/14 04:10 Toplam 0 oyuncu 16 sunucu 249 kullanıcı siteyi görüntülemekte
Alan: Yardım / Diğer » Konu Dışı
Alana Geri Dön
Yazar

Konu: Ingilizce nasıl geliştirilir?

Redman
Oyuncu
12 Nisan 2003 16:35 %0
ingilizce gramer ve dilbilgisi olarak hiç bir eksiğim yok.Ancak ingilizce okuduğunu anlama yeteneğini geliştirmek+artırmak istiyorum.Ne yapmam gerekir sizce?Tavsiyeleriniz?

|=eS=|JasoN_Q
Oyuncu
12 Nisan 2003 16:38 %0
ing.kitaplar oku,anlayabildiğin şarkılar dinle
o zaman çok iyi ing bilirsin bknz : ben

Str1k3r
Oyuncu
12 Nisan 2003 16:45 %0
kelime ezberle

[VSD]EagleOne
Oyuncu
12 Nisan 2003 16:51 %0
bi acentaya gir tanidik varsa rahatca girersin, rehberlerin yanina verirler turlara neyim katilirsin, ben öyle gelistirdim ingilizcemi, pratik yapmak konusmak en iyi gelistirme yolu, gerci turist durmu malum bu sene ama sen git konus acentalarla

BareTTA.
Oyuncu
12 Nisan 2003 17:52 %0
eğer imkanın varsa bi 2 ay falan Amerikaya git.
hatta üniversiteler iş olanakları sağlıyor yazın. eğer üniversite öğrencisiysen mutlaka gitmeni şiddetle tavsiye ederim.
Bu iş kitap okumakla olmaz. kelime ezberlemeklede olmaz.
siz Türkçe konuşmayı kitap okuyarak, kelime ezberliyerek mi öğrendiniz ???

Dediğim gibi... USA ya git işte sular seller gibi konuşur , ingilizceyi öğrenirsin

FatalERROR!
Oyuncu
12 Nisan 2003 17:55 %0
Amerikaya giderek orda kısa eğiitim alarak ve çalışarak tabiki. Ya da çok kitap olursun ingilizce bilmediğin kelimeler çıkınca öğrenirsin.

FatalERROR!
YouR TiMe WiLL CoMe

turbot
Oyuncu
12 Nisan 2003 18:14 %0
Kitap oku,Oyun oyna(Çok ciddiyim özellikle Baldur's Gate gibi çok yazılı oyunlar oyna yada bol bol adventure oyna),Yabancı kanal izle vs... Bunlar senin kelime bilgini falan geliştirir bide arkadaşın dediği gibi amerikaya biraç ay git özellikle listening yeteneğin gelişsin. Duyduğunu anlamazsan bir işe yaramaz.

_Diablo_Tyrael_
Oyuncu
12 Nisan 2003 19:11 %0
A.B.Dli kızla seks yap

web: http://age2.kolayweb. com
YA SEV YA TERKET!!

R e i b e n
Oyuncu
12 Nisan 2003 19:49 %0
Play Final Fantasy

Jubeigrad

[D!I]Murray
Oyuncu
12 Nisan 2003 20:03 %0
simcity gibi oyunlar oynarsan terim anlayışın gelişir. bir de ingilizce şarkılar dinle çok işe yarıyor bütün cümle kalıplarını kapıyorsun..

:rolleyes: :D :P Alırsın Ford , Olursun Lord :P :D :rolleyes:

|BtZ|HaKo
Oyuncu
12 Nisan 2003 20:12 %0
cnbc-e izle

http://dns-klan.cjb.net

[SoH]_Sonnavi
Oyuncu
12 Nisan 2003 20:44 (12/04/2003, 20:44) %0
by doing practice and watching films without turkish subtitles. in order to have great speaking ability you can go UK or ABD because a language can be learned by staying in abroad.

cuBe>BoDrUmLu
Oyuncu
12 Nisan 2003 21:17 %0

alıntı:
Gönderen: [SoH]_Sonnavi
by doing practice and watching films without turkish subtitles. in order to have great speaking ability you can go UK or ABD because a language can be learned by staying in abroad.

plus 1903

%100 Amerikalı %99 gerizekalıdır...(Bernard Shaw)

Ülgen
Oyuncu
12 Nisan 2003 21:22 %0
özenti olmamak lazım
Türkçe nasıl geliştirilir?
www.turkcutoplumcu.org

[SoH]_Sonnavi
Oyuncu
13 Nisan 2003 00:01 %0
+1

alıntı:
Gönderen: [Türkçü]PanTürk
özenti olmamak lazım
www.turkcutoplumcu.org

[SoH]_Sonnavi
Oyuncu
13 Nisan 2003 00:01 %0
ama dil de bilmek lazım:

Kerem_tunceri4
Oyuncu
13 Nisan 2003 00:30 %0
daha tam turkce konusamiorum ingilizce mi konuscam yaa

] rockin' coco [
Oyuncu
13 Nisan 2003 00:46 %0
hata dolu..

alıntı:

anlamıyorum ki .. sadece seviyorum

Ülgen
Oyuncu
13 Nisan 2003 00:54 %0

ama dil de bilmek lazım:

cahil kalmamak lazım,öğrendiğinin esiri olmamak lazım

psychoJr
Oyuncu
13 Nisan 2003 12:35 (13/04/2003, 12:37) %0

alıntı:
Gönderen: [Türkçü]PanTürk
özenti olmamak lazım
www.turkcutoplumcu.org

Alakaya bak
Ingilizce geliştirmeye özentilik diyorsan paranoyaklaşmışsın artık

|=eS=|JasoN_Q
Oyuncu
13 Nisan 2003 12:49 %0
İngilizce dersi verilir

^reco
Oyuncu
13 Nisan 2003 13:35 %0
alt yazili film indir

[SoH]_Sonnavi
Oyuncu
13 Nisan 2003 14:11 %0
düzelt ozaman ben donuşma dili ile yazdım canım hata olması normal ingilterede kalırsan konuşma dilinin sizin burada öğrendiğinizden daha faklı okduğunu görürdün.

alıntı:
Gönderen: ] rockin' coco [
hata dolu..
anlamıyorum ki .. sadece seviyorum

doomlord
Oyuncu
13 Nisan 2003 16:57 %0
Grammer, dilbilgisi acisindan eksigin olmamasi iyi fakat bu isin asil yolu kulagini alistirmak. Turkiye'nin en iyi Anadolu Liselerinden birinin mezunuyum, yedi yil ingilizce dersi aldik ve siniftaki en iyi ingilizce benim oldu hep. Amerika'ya gitmeden girdigim TOEFL puanim 640-650'lerde(670 uzerinden), listening-grammer-reading hersey full sadece (klavyenin azizligine ugradigim icin) writing'in abartmiyorum yarisi yok ama 4,5/6 vermisler ona da (ben 2 verirdim en fazla). Neyse uzatmiyorum, ingilizcem kagit uzerinde kusursuzdu, ama hatirliyorum Amerika'daki ilk zamanlarimda neredeyse sinirimden aglayacaktim, adamlar konusuyorlar ben bakiyorum suratlarina. Gercekten kendime olan guvenimi yitirmek uzereydim ama yavas yavas alistim (zencilere alismak = imkansiz ). Hala konusurken bildigim kelimeleri kullanamiyorum bu kadar zamandan sonra. Bu yuzden okuldaki notlarina falan bakip aldanma, aldanmayin. Bu isin en iyi yolu pratik. Bunu Turkiye'de yapmanin en iyi yolu da bes harften ibaret: CNBCe... Ilk basta adamlarin dediklerini anlamazsan da kafana takma zamanla oluyor hersey. Kolay gelsin...

turbot
Oyuncu
13 Nisan 2003 17:16 %0
biraz dalga geçmek gibi olcak ama south park falan izle orda baya hızlı konuşanlar var ve ben ayrıca Cartman in ne dediğini hiç anlamıyorum(alt yazılara bakmazsam) işte bunlar önemli,bide ayrıca aksanını geliştir, seni ilk gören biri hemen sana türk diilde ingiliz desin

Öncedende dediğim gibi bol yazılı oyunlar oyna (Baldur's Gate gibi yada Monkey Island gibi adventure oyunları) bilmedğin kelimelere sözlükten bak aklında kalır.Benim şu an vocabulry im iyiyse bunu oyunlara borçluyum

Sayfa: « 1 »
Alana Geri Dön

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close