Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
9 sunucu
0 oyuncu

Call of Duty 4
4 sunucu
0 oyuncu

Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu

01/08/14 18:54 Toplam 0 oyuncu 16 sunucu 82 kullanıcı siteyi görüntülemekte
Alan: Yardım / Diğer » Konu Dışı
Alana Geri Dön
Yazar

Konu: Sağcı ve solcu ne demek bilmeyenler lütfen şu kısa yazıyı okusun. lütfen.

thebadkarma
Oyuncu
28 Ağustos 2002 20:05 %0
Aşağıdakiler tamamen tarafsız bir şahsın görüşlerini belirtmektedir:

Neden irticacılar sağcıdır aynı zamanda?
Bunu hiç düşüneniniz oldu mu? Olmamıştır bence.
Sağcı demek özelleştirme isteyen aşırı olmadıkça sınıfçılıktan yana politik görüşe sahip insan demektir. İrticacılar ise sağcıdır çünkü özel şirketlerin denetlenmesi zordur ve dini istismar ederek daha rahat para çalabilirler. Bu bir gerçektir arkadaşlar.
Solcu demek ise toplumun tek bir sınıf olmasını isteyen (aslında aşırısı "koyun" yetiştirmeye eğimli) ve demokrasiden yana olanlara denir. Kurum ve kuruluşların devlet yönetiminde kalmasını / yönetimine geçmesini hedefler (Aşırı solcu demek komünist demektir. Aslında tam karşılamıyor; mesela komünistlere bir örnek: Nazım Hikmet. Çok iyi bir karaktere sahipti ve görüşünden dolayı ayrımcılık yaratmıyordu.). Toplumun sağ ve sol olarak sınıflandırılması da görüldüğü üzere sağ kesimin bir sonucudur.
Bu noktada bu ayrımcılığa karşı çıkan ve adına demokrat ve/veya liberal gibi sözcükleri almayan partiler de vardır. Onlar ise bu kargaşadan yararlanarak öne çıkmayı hedeflerler. Hepsinin yatkın olduğu bir görüş vardır ama saklarlar.
Burda şu soru sorulabilir: "Sadece Türkiyeyi düşünen ve güvenebileceğimiz kesim yok mu?". Bu sorunun cevabını hiçbir yönlendirmeye kanmadan eleyerek vermeniz gerekir. Parti listesini alın ve kötü niyetli bulduğunuz partilerin üzerine çarpı atın. Sonucu ben söylemeyeceğim. Kendi iradeniz her şeyden önemlidir.

Saygılarımla.
thebadkarma (nam-ı diğer Gercekotesi)
(Bu mesaj 28 Ağustos 2002 20:44 tarihinde thebadkarma tarafından güncellenmiştir)

Wazzup!
Oyuncu
28 Ağustos 2002 20:27 %0
mahuahu tarafsız görüşe bak be. Oktay Sinanoğlu' nu oku da sağcı solcu nedir nerden çıkmıştır öğren biraz nedir bu cahillik ya. ağzı olan konuşuyo..

thebadkarma
Oyuncu
28 Ağustos 2002 20:42 %0
Neden bana cahil demek yerine doğruları söylemiyorsun?

Ben araştırdığımda karşıma çıkan budur. Bir insanın yazılarına bağlı kalarak herhangi bir şekilde insanları yönlendirmeye çalışmadım.

Belki ben cahilim bu konuda (bence değilim tabi ama dağıtmayalım konuyu) ama destek göstermeden karşı çıkmaksa baskıcı zihniyetten başka bir şey değildir.

Düzeyli bir şekilde görüşümü ifade ettim ve aldığımcevaba bakın. Oynamasını bilmeyen kız yerim dar dermiş. Sadece karşı çıkma ve doğrusu budur de lütfen.

Sayfa: « 1 »
Alana Geri Dön

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close