Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
9 sunucu
0 oyuncu

Call of Duty 4
4 sunucu
0 oyuncu

Quake 3: Arena
2 sunucu
0 oyuncu

30/09/14 14:48 Toplam 0 oyuncu 18 sunucu 100 kullanıcı siteyi görüntülemekte
Alan: Yardım / Diğer » Konu Dışı
Alana Geri Dön
Yazar

Konu: ülkenin kalkınmasında para mı eğitim mi?

428198
Oyuncu
22 Mayıs 2002 20:42 %0
Ülkenin kalkınmasında para mı eğitim mi?Daha önemlidir.Bu konuy ciddi anlamda tartışalım çünkü bana göre çok önemli bir konu.Görüyoruz ki sanat camiasından bazı kişillerin parası olduğu halde eğitimi olmadığı için ülkenin kalkınmasında katkıda bulunamıyorlar.Bana cins gelen bu konuyu sizinle tartışmak istiyorum.

Thore
Oyuncu
22 Mayıs 2002 20:45 %0
tabiki eğitim önce gelir, eğitim olmadan para olmaz zaten eğitimsiz insanlar parayı nasıl kazanacaklarını ya da kullanacaklarını bilmezler, bence herşeyi başı eğitimli olmak, insan olmak..

All the sorrow and the pain
Will be washed away by rain.

aboca
Oyuncu
22 Mayıs 2002 20:46 %0
eğitim için para gerekli olmasa türk eğitim vakfı bağıra bağıra para istemez milletten
yani para heşeyi yapar kavramı

Benim ben olduğumu bilen sadece benimdir.(peki o zaman ben kimim?)

Thore
Oyuncu
22 Mayıs 2002 20:51 %0
quote:
Gönderen: aboca
eğitim için para gerekli olmasa türk eğitim vakfı bağıra bağıra para istemez milletten
yani para heşeyi yapar kavramı

ya aslında şöyle bi şey var, kalkınma büyük bi zincirdir, herşey arkaarkaya gelir, hepsi dengeli ve tam olmadıkça, bi şey eksik oldukça asla tam kalkınma olamaz, evet eğitim için para gereklidir, ama para için de eğitimli bi toplum, e toplumu eğitmek için para lazım.. nabcaz şindi?
uzun süredir kafama takılan bi durum türkiyeninde durumu budur arkadaşlar..

All the sorrow and the pain
Will be washed away by rain.

Oyuncu
22 Mayıs 2002 21:02 %0
o sizin dediğiniz zenginler okumadıkları için değil,ülkeye para harcamamak istemiyorlar.zaaten hepimiz para için okumuyormuyuz?tama işte konu kapandı..

HEPİMİZ PARA İÇİN OKUYORUZ ZAATEN,DEMEKKİ PARA ÖNEMLİ,VE PARA HER KAPIYI AÇAR..

bence bu konuyu tartışmak artık boşuna zaman kaybıdır.para için değilde kültürü olsun diye üniversite bitiren adamlar gerizekalılardır.mutlaka herkez para kazanmak için okur.zaaten son yapılan araştırmalara göre paranın artık saadet getirmiyo diye birşey söz konusu değil.çünkü geçim sıkıntısıyla yaşıyan aileler huzursuz bir yaşam sürüp,rahat yaşıyamıyolar.ama zengin olan aileler çok rahat yaşıyor ve huzurlu bir yaşam sürüyorlar...

eğer bana katılıyırsanız bunu belirtin.bence bu konuyu tartışmaya gerek yok.ama illada biz geyik adamıyız diyorsanız buyrun...

icq olayı..

(Bu mesaj 22 Mayıs 2002 21:03 tarihinde ^^NiaziY!! tarafından güncellenmiştir)

RaiduM
Oyuncu
22 Mayıs 2002 21:06 %0
Paranın her kapıyı açtığını kabul etmeyen biri olmakla birlikte kapıların .mına koyduuna inanan biriyim..Bir ülkenin kalkınması o ülkedeki yaşam standartlarına bağlıdır..
Burda açılan konu kısır bir döngü..Para olursa eğitim olur..Eğitim olursa para olur..
falan filan..
ama eğitim olayı tüm halkla ilgili..amaaaa..
parayı tüm halka veremezsin..
bazıları uyanıktır...
bazıları değil..
eğer herkese aynı para verilecekse...
bu kominizmin ta kendisidir..

You gonna all die..'n we'll be glad to watch this..

428198
Oyuncu
23 Mayıs 2002 19:02 %0
yaa Şimdi arkadaşlar tartıştıgımzı konu ülkenin kalkınması degılmı?ülkenin kalkınmasında her iki unsurda onemlidir.Para da Egitimde.biliyoruzkı para olmadan hiç bir şey olmuyor.TArihimizden hatırlıyalım Osmanlı devletının inişe gectigi donemlerde parasızdılar başka devletlerden para almaya calıştılar.Fakat egitimli olan kişilerde vardı ama neden kalkınamadılar ve yukselemedıler tabi ki para yok.Para butun kilitleri açar.açamadıgı bir kilit var egitimsizlik ben bu konuda cok kararsızım çünkü parada cok onemlı egıtımde.eğitimi olmayan kişiler ne kadar parası olursa olsun devlete millete fedakarlık yapamazlar.Ben bunda İBRAHİM TATLISES i soz konusu etmek ıstıyorum.Sanatcı kişiligiyle meşhur bu abimizin egitimle yakından uzaktan hiç bir alakası yok.fakat yerlı yerınde devlete hızmettede bulunuyor zararda ettiriyor yane :BENİM KAFAM COK KARIŞIK tartişalım...

DiaBLo.
Oyuncu
23 Mayıs 2002 19:28 %0
Parası olan ortalığın ammına koyuyo bence para daha önemlidir.Çünkü oaran olduktan sonra eğitim alman kolay olur.Özel hoca falan tutarsın ancak okul yıllarındaki arkadaşlığıda hiç bir yerde bulamassın !

FLASH1
Oyuncu
23 Mayıs 2002 19:37 %0
Bence eğitim...
ama bizim ülkemizde 2 side yok!

Palanın ustasıyım,
Drizzt'in hastasıyım!

.MuRDoC.[DSD]
Oyuncu
23 Mayıs 2002 19:39 %0
parasız eğitim

FASHIST
Oyuncu
23 Mayıs 2002 20:21 %0
quote:
Gönderen: GnH.MurdoC
parasız eğitim

. Bunu da mı görecektik?

a single death is a tragedy, a million deaths is a statistic

TuoBerg
Oyuncu
23 Mayıs 2002 21:21 %0
PARALI EĞİTİM ENGELLENEMEZ
(paralı okuyanlar bu duyguyu anlarlar...)

İnTikAm SoğUK YeNMesİ GerEKen BiR YeMEkTiR

Oyuncu
23 Mayıs 2002 21:24 %0
yaaw beyler niye buraya yazıyoruzki?sonuçta bir sonuca varamıyacağız,çünkü bu bir kısır döngü yeter daha fazla msg atmayalımda gereksiz yere ihtiyacı olan kişilerin topicleri ezilmesin

icq olayı..

gr(een)_martian
Oyuncu
23 Mayıs 2002 21:25 %0
para olmadan eğitim olmııcaana göre..

->Four String Magic<-
Eğitim önemlidir.Okul,herneyse,o başka bi konu..

team.ravage
Oyuncu
23 Mayıs 2002 21:56 %0

Abicim bu ülkenin kalkınması için önce dinazorlaşan devlet adamlarının yerine genç beyinlerinin geçmesi gerekiyor.Ve türkiye'de aslında çok büyük bir potansiyel var ama biz bu potansiyeli kunlanamıyoruz ülkemizden çıkarılan çogu madeni ham olarak satıyoruz işlesek deli para olacak sonra ABD ye tütün satıyoruz onlar bizi malboro yu kakalıyolar ilk off konuyu saptırdım ama siniy oluyorum ya kusura bakmayın neyse
Saygılar

Ga[]|}alF

team.ravage
Oyuncu
23 Mayıs 2002 22:08 %0

ATATÜRK olsaydı herhalde eğitim derdi..Onun bir kaç sözü var eğitimin önemiyle ilgili ama unuttum ..
Eğitim tabikine..Ama suanki eğitim sistemiyle değil.
YÖK Suxxx.!!

Ga[]|}alF

aboca
Oyuncu
23 Mayıs 2002 22:12 %0
para olmadan hocaların parasını ödeyemessin
para olmadan okul yaptıramazsın
elinde 3milyon kaliteli hoca olsada para olmadan onlar bi işe yaramaz

zargon
Oyuncu
23 Mayıs 2002 22:50 %0
çok saçma bir soru. ikisinden birini niye seçmek zorunda kalalım ki? biri olmazsa diğeri bir işe yaramaz. bir kuşun iki kanadı gibi. biri olmadan kuş uçamaz.

beni de aero diye bilirler.

icq=110327617

kamae
Oyuncu
24 Mayıs 2002 00:35 %0
*üniversitemi daha önemli yoksa öss mi
*araba kullanmak mı daha önemli yoksa ehliyetmi
*bilgisayarmı daha önemli yoksa klavyemi
vs vs...
para olmadan okul yapamazsın tabiiki eğitim önemli ama para olmadan nası yapcan
tabii şu var para biriktir okul yap öğrenciyi okut prof olsun sonrada amerikaya gitsin bu ülkeden bahsediyorsak önce beyin göçü vs olayları halledelim

[ihtyr]Namessar
Oyuncu
24 Mayıs 2002 10:12 %0
Egitimli insan daha cok uretir, ulkenin kaynaklarini artirirlar, yani parasal olarakda. Bu para ile daha da iyi egitim saglar, daha da cok uretecek insan elde edersiniz. Bu marjinal getirisi sifirlanana kadar artarak ilerleyen bir kendini kuyrugunu kovalayan kopektir. Bu kopek bazen tam tersi yonede doner. Yapilmasi gereken bu donguyu olumlu bicimde baslatacak ilk adimi atmak, o da baslarda getirisi yok gozuken bir egitim harcamasi yaptiktan sonra o neslin uretime gecmesini beklemek, yani bir 15-20 yil falan.

Sayfa: « 1 »
Alana Geri Dön

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close