Kullanıcı adı:
(?) Şifre:
Call of Duty 2
9 sunucu
0 oyuncu

Call of Duty 4
4 sunucu
0 oyuncu

Quake 3: Arena
0 sunucu
0 oyuncu

23/10/14 10:54 Toplam 0 oyuncu 16 sunucu 242 kullanıcı siteyi görüntülemekte
Alan: Yardım / Diğer » Konu Dışı
Alana Geri Dön
Yazar

Konu: Eskiyen türk bayragi ne yapılır?

[SpR]NqeLBabA67
Oyuncu
26 Nisan 2004 23:28 %0
alıntı:
Gönderen: ufoozgur
azıcık ketçap mayonez döküp afiyetle yenir.ne biliim
Trust No One...

asfasdsa cok güldüm buna

dusundumde sanırım eskiyen bayrakların toplanması ıcın yetkili bi kurum oluşturulmalı ama kurum derken bi meslekten falan bahsetmıorum sadece bi görevli ve masası flan...

HeDiYe İsTeYeN ?
Uin : 6767035

3ddy
Oyuncu
26 Nisan 2004 23:33 %0
cevabı budur.

alıntı:
Gönderen: 3ddy
Eskiyen bayrak toren esliginde ya yakılır yada gomulur. tabi muzeye bagıslamak en iyisi.
Untouchable, branded unfuckable

Untouchable, branded unfuckable

theshiver
Oyuncu
26 Nisan 2004 23:49 %0
Bayrak bu diş macunu diğilki durmadan atıp yenisini alasın..
bizde dedemden kalma bayrak var gerektiğinde onu asıyoruz sapa sağlamda duruyor. ben bugüne kadarda bayrak aldığımıza şahit olmadım.. derli toplu kaldırırsan bayrağı hiç birşey olmaz.
sizin evde özel devlet töreni falan yapılıyor heralde bayrakla dolup taştığına göre

alıntı:
Gönderen: Niaziy

Diyelim her yer eski bayraklarla doldu taştı ? Ve birazını yok etmemiz icab ediyor ? O zaman ne yapacağız ? Kesin vardır bir şeyi ve bu şey sorulan sorunun cevabı.
Tired of forum crap ?
Looking for the real* one ?
This is Konu Dışı*...

yes i'm falling

Tora

27 Nisan 2004 11:45 %0
Türk Bayrağı Kanunu :

Madde 7 :

Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk
veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz.
Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya uniforma şeklinde giyilemez.
Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu
kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.
Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.
Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli
soruşturma yapılır.

Kaynak: Yargıtay resmi sitesi.

Belirtilen kanun maddesine ek olarak İç İşleri Bakanlığı bir açıklama getirmiştir.

Alıntı Ekşi Sözlük'tendir

08.06.2001 cuma - sayi: 24426 (asil)

icisleri bakanligindan:

amac
madde 1- bu yonetmelik eskimis, solmus, yirtilmis ve kullanilamayacak duruma gelmis bayraklarin yok edilmesi usul ve esaslarini belirlemek amaciyla hazirlanmistir.

kapsam
madde 2- bu yonetmelik, kamu kurum ve kuruluslarinin, gercek veya tuzel kisilerin, dis temsilciliklerin ellerinde bulunan eskimis, solmus, yirtilmis ve kullanilamayacak duruma gelmis bayraklarin toplanmasi ve yok edilmesi usul ve esaslarini kapsar.

dayanak
madde 3- bu yonetmelik, 2893 sayili turk bayragi kanununun 9 uncu maddesi geregince bakanlar kurulunun 25/1/1985 tarihli ve 85/9034 sayili karari ile cikarilan turk bayragi tuzugunun 22/10/1999 tarihli ve 99/13554 sayili bakanlar kurulu karari ile degisik 38 inci maddesine dayanilarak hazirlanmistir.

tanimlar
madde 4- bu yonetmelikte gecen bayrak; kullanilamayacak duruma gelmis turk bayragi anlamina gelir.

bayraklarin toplanmasi
madde 5- eskimis, solmus, yirtilmis ve kullanilamayacak duruma gelmis olan bayraklari elinde bulunduran gercek veya tuzel kisiler ile resmi kurum ve kuruluslar bu bayraklari ilcelerde kaymakamliga, illerde valilige, yurt disinda buyukelcilik veya baskonsolosluklara teslim ederler. kaymakamliklarca toplanan bayraklar valiliklerine teslim edilir.

yok etme usulu
madde 6- valiliklerde toplanan bayraklari yok etme islemi; valinin belirleyecegi uc kisilik bir komisyonun gozetiminde, ay-yildiz ile kirmizi kumaslarin kesilerek ayrilmasindan sonra kirpma makinasinda veya kapali alanda yakilmak suretiyle yapilir. yurt disinda yok etme islemi buyukelciliklerde ve baskonsolosluklarda, disisleri bakanliginin uygun gorecegi bir yontemle yapilir.

yururluk
madde 7- bu yonetmelik yayimi tarihinde yururluge girer.

yurutme
madde 8- bu yonetmelik hukumlerini milli savunma bakani, icisleri bakani, disisleri bakani ve maliye bakani yurutur.

May the spirit of Arkaine protect me.

slşdf38r9
Oyuncu
27 Nisan 2004 15:43 %0
Ben arkadaşımın subay olan babasına sordum ondan aldıgım yanıt su oldu.

eskiyen türk bayragı sümerbanka goturulur ve orta ozel makınalarla ımha edilir.

başta tora ve diger düzgun cevap veren arkadaslara cok tesekkur edıyorum.

http://www.irctr.com/forum/showthread.php?s=&threadid=367&pagenumber=2

deagle
Oyuncu
27 Nisan 2004 17:32 %0
Bir cami'ye götür onlar da ölen şehitlerin üzerini örtsünler...

We were the Kings and the others the fools, playing by our rules
deagle since 2ooo

webstaR*
Oyuncu
27 Nisan 2004 17:43 %0
alıntı:
Gönderen: theshiver
Bayrak bu diş macunu diğilki durmadan atıp yenisini alasın..
bizde dedemden kalma bayrak var gerektiğinde onu asıyoruz sapa sağlamda duruyor. ben bugüne kadarda bayrak aldığımıza şahit olmadım.. derli toplu kaldırırsan bayrağı hiç birşey olmaz.
sizin evde özel devlet töreni falan yapılıyor heralde bayrakla dolup taştığına göre
yes i'm falling

Ben zaten bizim evde devamlı bir bayrak eskiyor, yenisi alınıyor demedim. Olduğu taktirde yapılması gereken işlemin ne olduğunu sordum.

Ayrıcana bizde bir aralar Sabancı Center'in ikiz kulelerini birbirine bağlayan büyük bayrak vardı. Sanırım açık arttırma ile almıştık. Sonra onu tershaneye yeni yapılan vinc'in açılışında kullandık. Ama hava fırtınalı olduğu için vince sürte sürte param parça olmuştu. Bu yüzden bu durumda o bayrağı saklamaktan başka ne yapmak gerekir onu merak ettim.

Tired of forum crap ?
Looking for the real* one ?
This is Konu Dışı*...

r0bbiE
Oyuncu
27 Nisan 2004 18:55 %0
walla şu yüz yılda bayrak düşünecek insan kaldıysa hll kim bilir belki ewinde bayrağı olmayanda wardır olsa bile eskiyince çöpe atarlar veya sobaya atıp yakarlar müze falan hikaye yani

LaHeLoOV !

FatalERROR!
Oyuncu
28 Nisan 2004 00:10 %0
Onarılır dicem komik olacak. Bence saklanır.

Zırva forumlardan sıkıldınız mı ?
Gerçek* bir şey mi arıyorsunuz ?
Burası Konu Dışı*...

revianblue
Oyuncu
28 Nisan 2004 19:48 %0
Ayrıca diğer ulus bayrakları,eskimişse tek tek iplik iplik sökülür.

Adrenomicon
Oyuncu
29 Nisan 2004 05:21 %0
alıntı:
Gönderen: Tora

Türk Bayrağı Kanunu :

Madde 7 :
Elbise veya uniforma şeklinde giyilemez.

May the spirit of Arkaine protect me.

Ama giyiliyor...

Savaş barıştır
Özgürlük köleliktir
Bilgisizlik erdemdir "Kahinatın hakimiyim, kendime hakim olduğum müddetçe."

Bauglir
Oyuncu
29 Nisan 2004 10:49 %0
bayrak bence bir semboldur ama putlaştırılmasi gerekmez.
özel makineyle imha edip törenle gömsen ne farkeder? bayrak türk ulusunu, bağımsızlığını vs. temsil ediyor diye atılamıyorsa o zaman imha edilebiliyorsa atılabilir de (bence)...

alıntı:
Gönderen: .Kara.
Şekilci olmamak lazım.
d+a+l+a+k+2+3
=> İCQ:715826<=

aynen katılıyorum.

Truth might be changed by victory!

Kseo
Oyuncu
29 Nisan 2004 21:56 %0
Türk Bayragi bir yana Türk Balonuna tekme atanlar hakkında soruşturma açılan bir ülkedeyiz.
insanlarımızı üzerinde ay yildiz motifi taşıyan her ürüne karşı bu kadar korkutmanın yersiz oldugunu düşünüyorum. Hepimiz vatanımızı seviyoruz. Askerliğimizi yapar, gerekirse milletimizin maduriyetini engellemek için harp eder savaşır, ölürüz. Ancak sembolleri bu kadar korkunç hale gelmesi bana tuhaf geliyor.
Savaş anında askerler motive edilir. Bayragin düşmesi ile askerlerin moralleri arasinda doğru orantılı bir bağ vardır. Olimpiyatlarda türklüğümüzün simgesi olarak ay yıldızın içimize yaydığı gurur, manevi huzur tartışılmaz. Ancak bunlar ile evimizdeki eskiyen bayraga zarar-ziyan verme korkusu arasinda fark olduuna inaniyorum. Millet olarak, çocuklugumuzdan itibaren hep korkutularak büyütülürüz.
Neyse bu konular insanlari rencide edebilir, uzatmiyorum...

slşdf38r9
Oyuncu
30 Nisan 2004 18:28 %0
sonucta bayrak kutsaldır.

alıntı:
Gönderen: Kseo
Türk Bayragi bir yana Türk Balonuna tekme atanlar hakkında soruşturma açılan bir ülkedeyiz.
insanlarımızı üzerinde ay yildiz motifi taşıyan her ürüne karşı bu kadar korkutmanın yersiz oldugunu düşünüyorum. Hepimiz vatanımızı seviyoruz. Askerliğimizi yapar, gerekirse milletimizin maduriyetini engellemek için harp eder savaşır, ölürüz. Ancak sembolleri bu kadar korkunç hale gelmesi bana tuhaf geliyor.
Savaş anında askerler motive edilir. Bayragin düşmesi ile askerlerin moralleri arasinda doğru orantılı bir bağ vardır. Olimpiyatlarda türklüğümüzün simgesi olarak ay yıldızın içimize yaydığı gurur, manevi huzur tartışılmaz. Ancak bunlar ile evimizdeki eskiyen bayraga zarar-ziyan verme korkusu arasinda fark olduuna inaniyorum. Millet olarak, çocuklugumuzdan itibaren hep korkutularak büyütülürüz.
Neyse bu konular insanlari rencide edebilir, uzatmiyorum...

OtherS-WitchTRap
Oyuncu
01 Mayıs 2004 00:06 %0
Ne yane açılmasnmı asıl bu nasıl bi zihniyet ya !! Başka ülkeler bayraklarını elbise vs. olarak kullanabilrler hatta iç çamaşırında bile kullanan var bildiğiniz gibi çünkü bayraklarının bi anlamı yok ama bizimki ole deil kardeşim kimse bu bayrağı rencide edici hareketlerde bulunamaz!!Hele o cumhurbaşkanının ismini bile bilmeyen insanlar hiç!!!

alıntı:

E-Mail: boz06@hotmail.com

[SpR]Master
Oyuncu
01 Mayıs 2004 11:40 %0
alıntı:
Gönderen: Adre[SGP]

Ama giyiliyor...
Savaş barıştır
Özgürlük köleliktir
Bilgisizlik erdemdir "Kahinatın hakimiyim, kendime hakim olduğum müddetçe."

Türkiye'de uyulmayan kanun ve maddeleri yazmaya kalkarsak..

Master...
UIN : 266840

ZeneX
Oyuncu
01 Mayıs 2004 18:11 %0
Arkadaslar ne biçim konuşuyorsunuz.
Türk bayrağı bizim bağımsızlıgımızın en büyük göstergesidir..
Türk bayrağı eskimez. Eskiyen bayrak ütülenir ve ay yıldız öne bakacak şekilde zarar vermeden katlanır ve saklanacak yerde herşeyden yüksek olan bir yere konur.
Anlaşılan vatandaşı oldugunuz ülkeye saygınız yok!!

Orada Kalıp Daha Fazla Mı Opulmek İstiyorsunuz?
Saygı Duyarız....
-1907 Gençlik- Fenerbahçe Supporter Society

Dark_Jedi_Saner
Oyuncu
01 Mayıs 2004 20:32 %0
TÜRK BAYRAĞI ESKİMEZ!!!

The Darkside of The Force

Performer
Oyuncu
01 Mayıs 2004 20:35 %0
Topraga GomuLur herhaLde oLe bıLıom...

hawiar
Oyuncu
02 Mayıs 2004 00:20 %0
alıntı:
Gönderen: [BAAL]WitchTrap
Ne yane açılmasnmı asıl bu nasıl bi zihniyet ya !! Başka ülkeler bayraklarını elbise vs. olarak kullanabilrler hatta iç çamaşırında bile kullanan var bildiğiniz gibi çünkü bayraklarının bi anlamı yok ama bizimki ole deil kardeşim kimse bu bayrağı rencide edici hareketlerde bulunamaz!!Hele o cumhurbaşkanının ismini bile bilmeyen insanlar hiç!!!
E-Mail: boz06@hotmail.com

ya kardesim git ya geri kafalı msın nesin
bayragı ustune giymek mi rencide edici hareket? iste bunun icin dunyada 3. sınıf ulkeyiz! adamlar bayraklarını don yapıp giyiyo
mesela amerikan bayragı heryerde var artık amerikan bayragı marka haline geldi ordan gelen paranın hesabını yapamazsın sen hala bayragı rencide edicek hareket diyosun
aynen boyle yerimizde sayarız iste senin gibi dusunceler yuzunden
ben en az senin kadar turkum en az senin kadar milliyetciyim en az senin kadar ataturkcuyum
genis bak biraz

Dark_Jedi_Saner
Oyuncu
02 Mayıs 2004 00:42 %0
rengini şehit kanından alan bayrağını don diye giyemezsin. Giydirmem!

The Darkside of The Force

aeternus-
Oyuncu
02 Mayıs 2004 00:54 %0
Bizde bi bayrak var benden buyuk. Ama bayragi saklamamin ayri bi nedeni var. O zaman da eskiydi ama neyse, Almanya Turkiye macindan sonra [1-0 bittiydi] disarda kosuyorum, bi takildim kafam ve parmagim yarildi ay yildiz haric bayragin heryeri nerdeyse tamamiyle kana bulandi. Cok gariptir sadece ay yildizda 1 damla kan yoktu. Saklarim haalaa..

Rootecny<Aequitas>
p3 550,64SD,GF4 64!,8gb HDD,15"Hyundai
p4 3.06,2x512DDR,Radeon pro9600,120gb HDD,19"Samsung LCD

Kseo
Oyuncu
02 Mayıs 2004 14:08 %0
iyi o zaman 2 secde et !

alıntı:
Gönderen: tomcraft
sonucta bayrak kutsaldır. http://www.irctr.com/forum/showthread.php?s=&threadid=367&pagenumber=2

slşdf38r9
Oyuncu
02 Mayıs 2004 16:15 %0
pffz laflara bak ya senın bu ulkeye vatanına mılletıne saygın varmı bana onu soyle aptal aptal konusuyorsun forumda.Tipe com

alıntı:
iyi o zaman 2 secde et !

Sayfa: « 1 2 »
Alana Geri Dön

Beklediklerimiz:   Crysis | Battlefield 2142 | NFS:Carbon | Team Fortress 2 | Quake Wars | Spore          Bkz: Cem Özkaynak
Google+
close